תת מקלע ישראלי

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: תת מקלע ישראלי.
זוהי הגדרה בת 14 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: עוזי .

מידע רנדומלי על הביטוי "עוזי ":

ערך זה עוסק בהיסטוריה של הנשק החם עם דגש על נשק קל.

הסינים המציאו את אבק השריפה במאה ה-9, אך לא השתמשו בו למטרות צבאיות עד המאה ה-10 לספירה. הם השתמשו באבק שריפה גם עבור רובים פרימיטיביים, וגם להפעלת רקטות פרימיטיביות ופגזים מתנפצים שנורו בעזרת קטפולטות. להמצאת אבק השריפה הייתה השפעה מכרעת על שדות הקרב בסין, החל מהמאה ה-13 בערך, כאשר בשנת 1260 הדפו הסינים את הפולשים ממדינות הצפון בעזרת נשק חם. לאחר מכן, בתקופה שבה התחילו לבנות באירופה תותחים (המאות ה-14-15), הכניסו הסינים גם את השיפורים האירופאיים לכלי נשק החם שלהם.

הערבים לאחר התפשטותם לאיראן הגיעו למגע עם עמים אשר הכירו את הקיסרות הסינית ודרכם החל מסחר בנשק אבק שריפה ומאוחר יותר הערבים ניהלו מלחמות כנגד הקיסרות. לאחר השגה של כלי נשק אלו הם הופצו בין חיילי הערבים וסוחרים שונים שדרכם כלי נשק אלו והידע לייצרם הגיע עד לאירופה בימי הביניים.

במאה ה-13 אבק השריפה הגיע לאירופה. רוג'ר בייקון, נזיר פרנסיסקני, פיתח נוסחה לא מדויקת לאבק שריפה ופירסמה ב-1268. אלברטוס מגנוס שיפר את הנוסחה, ומצא את הנוסחה (הגרמנית) המדויקת לאבק שריפה ב-1275.

עוזי בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "תת מקלע ישראלי"

השאר תגובה