תופעה אסטרונומית

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: תופעה אסטרונומית.
זוהי הגדרה בת 16 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: סופרנובה .

קצת על סופרנובה:
סופרנובה היא תופעה שבה כוכב מסיבי מתפוצץ משום שהלחץ שההיתוך הגרעיני יוצר בו כלפי חוץ אינו מספיק כדי לאזן את משיכתה האדירה של הכבידה העצמית שלו פנימה. הצופה באירוע כזה ממרחק של שנות אור רבות יבחין כי בהירות הכוכב עולה בחדות (היא יכולה לגדול פי מיליון ויותר, ואף לעלות על בהירותה של גלקסיה שלמה). ב-10 השניות הראשונות של התהליך, האנרגיה שמופקת גדולה יותר מהאנרגיה שמפיקים כל הכוכבים בכמה גלקסיות גדולות. פליטת הנייטרינו מאותו כוכב בזמן הסופרנובה מוגברת באותה מידה.
הסופרנובה היא שלב הסיום במחזור החיים של כוכב. כאשר אוזל הדלק הגרעיני בכוכב (כלומר – היסודות שיכולים להתמזג בהיתוך גרעיני ליסודות כבדים יותר, תוך שחרור אנרגיה), אין כוח שיתנגד למשיכת הכבידה העצמית שלו, והכוכב קורס לתוך עצמו.
בשלב זה נדחסת ליבתו במהירות, מתחממת מאוד, והמעטפת החיצונית שלו מתפוצצת כתוצאה מהלחץ העצום שנוצר. החומר מתפשט במהירות עצומה כגז, בעוד מרכז הכוכב הופך להיות כוכב נייטרונים או חור שחור (אם מסתו גדולה מספיק).
לשמש לא צפוי עתיד כסופרנובה, שכן כדי להתפוצץ היה עליה להיווצר עם מסה גדולה לפחות פי 8 או 10 ממסתה הנוכחית.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "תופעה אסטרונומית"

השאר תגובה