מתמתיקאי יווני

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: מתמתיקאי יווני.
זוהי הגדרה בת 14 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: ארכימדס, הרון .

קצת על ארכימדס:
ארכימדס (ביוונית: Άρχιμήδης;‏ ‏287‏‏‏ – ‏‏212 לפנה"ס) היה מתמטיקאי, פיזיקאי, מהנדס, ממציא ואסטרונום יווני. אף על פי שמעט ידוע על חייו, הוא נחשב לאחד מהמדענים המובילים של העת העתיקה. בנוסף לתגליות בתחומי המתמטיקה והגאומטריה, תכנן מכונות רבות שהיו חדשניות מאוד. הוא הוביל את הבנת יסודות ההידרוסטטיקה, ותיאר את החוק עליו מבוסס המנוף, המכשיר עליו מבוססת המכניקה. הפיתוחים המוקדמים שלו בחשבון אינפיניטסימלי כללו את הסיכום הידוע הראשון של טור אינסופי בשיטה שעדיין בשימוש כיום. ההיסטוריונים של רומא העתיקה הראו עניין רב בארכימדס וכתבו חיבורים רבים על חייו ועבודתו, וזאת באמצעות ההעתקים הספורים של חיבוריו ששרדו במהלך ימי הביניים, ואשר היוו מקור משפיע של רעיונות עבור מדענים במהלך הרנסאנס.
מותו של ארכימדס אירע כשבמהלך המצור על סירקוסאי הרג אותו חייל רומאי שפעל בניגוד לפקודות לפיהן אסור היה לפגוע בו. היסטוריון המתמטיקה אריק טמפל בל מנה את ארכימדס כאחד משלושת המתמטיקאים הגדולים בכל הזמנים, יחד עם סר אייזק ניוטון וקרל פרידריך גאוס, ורבים נוספים מחשיבים את עבודתו המתמטית לחשובה ביותר.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "מתמתיקאי יווני"

השאר תגובה