מפלצת

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: מפלצת.
זוהי הגדרה בת 5 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: יצור, חיה מפחידה, יצור איום, דבר מכוער, יצור נתעב .

קצת על מפלצת:
מפלצות וחיות אגדיות הן יצורים בדיוניים שמקורם באגדות עם, במיתולוגיות, בסיפורי עם או ביצירות בנות זמננו. ביצירות מיתולוגיות ואף באגדות מודרניות מאופיינות לרוב המפלצות לפי ארכיטיפוס בעל קו עלילתי (נרטיב) דומה. כך, למשל, שומרות לעתים קרובות המפלצות על מקום או דבר מה שמור-היטב, כגון הכלב קרברוס השומר על הכניסה לשאול.
המפלצת הקלאסית היא יצור חייתי ולא-אנושי, שמזונו מורכב בעיקר מבני אדם. בדרך כלל מדובר ביצור גדול ומפחיד, בעל זרועות ארוכות וגמישות, טפרים חדים ולוע גדול במיוחד, נוטף ריר, ומלא בשיניים חדות. המראה החיצוני של מפלצות מעורר בדרך כלל רתיעה, פחד וגועל.
מפלצות חיות בדרך כלל במערות, בלבירינתים, בטירות עתיקות ונטושות או במעבה יערות עבותים. הן מעדיפות אזורים חשוכים ואפלים, וקובעות את מקום משכנן על פי רוב באזורים שאינם מיושבים.
מפלצות משמשות בספרות ובקולנוע במספר תפקידים קלסיים. ברוב היצירות הכוללות דמויות מפלצתיות, משמשות המפלצות באחד מהתפקידים הקלאסיים האלה, המפורטים להלן. יחד עם זאת, יצירות מודרניות מסוימות משתמשות בכוונה בדמויות מפלצתיות בתפקידים שונים לחלוטין, ואפילו הפוכים לארכיטיפוס המפלצת הקלאסי. דוגמאות לכך ניתן למצוא בסרטי הקולנוע שרק ומפלצות בע"מ. ייתכן שיצירות אלה משקפות את גישת התקינות הפוליטית, המקובלת בעת האחרונה.
[עריכה]המפלצת כאויב הכפר
המפלצת חייה במערה או במבוך באזור כפרי, מיושב בדלילות. כל כמה זמן (בדרך כלל, פעם בחודש) יוצאת המפלצת לטרוף אנשים מאוכלוסיית הכפרים המקומית. חלק מהמפלצות מסדיר הסכם קורבן, בו אנשי הכפר משאירים מספר נערים ונערות קשורים במקום מסוים לטובת המפלצת, והיא בתמורה אוכלת רק אותם ועוזבת במנוחה את השאר.
לכפר מגיע גיבור נודד ושומע על המפלצת המאיימת על הכפר. חמוש לרוב בחרב או בחץ וקשת יוצא הגיבור לצוד את המפלצת ולהרגה. הגיבור – או שנכנס למערה כדי להילחם במפלצת, או שהוא מציב לה מארב כאשר היא יוצאת לאכול את הקורבן שהכינו לה.
בסיומו של קרב קשה, הגיבור קוטל את המפלצת, בא על שכרו הנאה וזוכה לתהילת עולם.
נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "מפלצת"

השאר תגובה