מעבר משופע

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: מעבר משופע.
זוהי הגדרה בת 10 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: רמפה .

קצת על רמפה:
רמפה (מאנגלית: Ramp, בעברית: כֶּבֶשׁ) היא מדרון משופע המשמש כאמצעי מעבר ממפלס אחד למשנהו.
בניגוד למדרגות, אמצעי זה שמיש לאנשים הדוחפים עגלות ורוכבים על כלי תחבורה קלים כמו אופניים. כאשר הרמפה עומדת בדרישות מסוימות, היא נגישה למשתמשי כיסאות גלגלים.
רמפה שאינה נגישה למשתמשי כיסאות גלגלים עשויה לתפוס שטח ריצפה דומה לזה של גרם מדרגות או להשתלב בקלות בגרם מדרגות כזה. אולם, רמפה נגישה חייבת להיות בשיפוע מרבי של שמונה מעלות ולכן היא תתפרש על שטח ריצפה גדול בהרבה מזה של גרם מדרגות. מעבר לכך, רמפה כזו צריכה להיות רחבה דיה עבור כיסאות גלגלים ואם היא ארוכה, היא חייבת להכיל מקומות בהם שני משתמשי כיסאות גלגלים יכולים לחלוף זה על פני זה ולשלב בתוכה משטחים ישרים בהם משתמשי כיסא גלגלים ידני יכולים לנוח.
בשל שטח הרצפה הגדול שתופסת הרמפה הנגישה, בתוך בניינים ובמקומות רבים מחוצה להם אין לה מקום ובמקומה מותקנים מעלית או מעלון. חסרונם של המעלית ומהעלון על פני הרמפה הוא הצורך שלהם בהוצאות תחזוקה והפעלה שותפות גבוהות וחוסר יכולתם לעבוד בהפסקות חשמל ובחלק מהמקרים גם בשעות חירום.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "מעבר משופע"

השאר תגובה