סוג שיח

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: מין שיח.
זוהי הגדרה בת 7 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: אוג, רוסליה, בת זית .

קצת מידע רנדומלי על הביטוי "אוג":
נחל אוג נמצא ליד קיבוץ אלמוג שבצפון ים המלח.
נחל אוג הוא הצפוני שבנחלים הנשפכים ממדבר יהודה לים המלח, ונמצא בין ואדי קלט בצפון לנחל קומראן בדרום. הנחל מנקז את מדרונות הר הזיתים, הר הצופים ואבו דיס שבירושלים ברום של 800 מטר מעל פני הים, ויורד אל ים המלח שגובהו 400 מטרים מתחת לפני הים. תלילותו של הנחל מביאה לכך שבעונת החורף השטפונות בנחל חזקים במיוחד, והוא בעבר סחף עמו שוליים מכביש 90. הנחל סוחף עמו בוץ רב ולעתים בזמן שיטפון ניתן לראות שובל בוץ באורך של מאות מטרים בתוך מי ים המלח. בקצה הנחל הוקם מאגר מים שאוצר את מי השטפונות ומשמש את קיבוץ אלמוג.
לאורך השנים התיישבו סמוך לנחל נזירים אשר הקימו בו מבנים, חפרו בורות מים ואכלסו מערות. בתקופה הביזנטית, הקימו הנזירים אותימיוס ותיאוקטיסטוס, דמויות מפתח בתנועת הנזירות במדבר יהודה, מנזר מסוג קוינוביון בנחל אוג. אותימיוס המשיך באורח חייו כמתבודד ותיאוקטיסטוס הפך להיות אב המנזר שאף נקרא על שמו.
הנחל עובר בסמוך גם לנבי מוסא.
הנחל נקרא בערבית ואדי מֻכַלִכּ‏ בחלקו העליון וואדי אל עָסְלה ו-וואדי דָבָּר בחלקו התחתון – אולי קשור לדִבְרָה המוזכרת בתנ"ך בגבול נחלת יהודה (יהושע ט"ו פסוק ז').
שמו של הנחל נגזר משמו של הצמח "אוג קוצני", שיח קוצני הגדל באזור הנחל ובמדבר יהודה כולו.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "סוג שיח"

השאר תגובה