מושב בגליל העליון

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: מושב בגליל העליון.
זוהי הגדרה בת 17 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: שפר, אבן מנחם, בית הלל .

קצת על שפר:
שפר הוא מושב בגליל העליון, דרום מערבית לצפת ושייך למועצה אזורית מרום הגליל.המושב הוקם בשנת 1950 כמעברה לעולים מתימן בצמוד לפרוד ונקרא פרוד ב', פרוד העלית או פרדייה. התושבים התפרנסו במקום מעבודה עבור הקק"ל. לאחר חיסול המעברה הוקם במקום בשנת 1953 מושב של עולים מצפון אפריקה. לכל מתיישב ניתנו 3 דונם כרם, 4 דונם מטע ו4 דונם זיתים. כן הוקמו לולים וניתן דונם קרקע ליד הבית‏. בשנת 1955 ניטע עבור המושב מטע שכלל 14 זני פירות שונים, אך בגלל העדר מים והכשרה לא מספקת של הקרקע תנובת המטע הייתה קטנה‏. התושבים התפרנסו בדוחק מהמטע ומלולים. אך באמצע שנות ה-60 המטע החל להתנוון והתושבים צברו חובות כבדים. שליש מהמטע נעקר כדי שיהיה ניתן להשקיע ביתרת המטע, אולם בסופו של דבר נעקר המטע כולו. מגפה פקדה את הלולים והם חוסלו‏.
שמו של המושב לקוח מספר בראשית מברכת יעקב אבינו לנפתלי: "נפתלי אילה שלחה, הנתן אמרי שפר"‏. ולכן גם הוא נמצא סמוך למושב אמירים ("אמרי שפר" – אמירים שפר).
בתחומי המושב נמצאת מצודת שפר, שבמקור נקראה ״פרדיה״ היא אחת משרשרת מצודות טגארט, מצודות משטרה, שהוקמו בארץ על ידי הבריטים במהלך המרד הערבי מאורעות 1936-1939 ולאחריהן. מצודה זו נבנתה בדגם של מצודת כ״ח. כיום מבנה נטוש.
נלקח מויקיפדיה

קצת על אבן מנחם:
אבן מנחם הוא מושב ישראלי של תנועת המושבים בגליל המערבי, הממוקם 6 ק"מ צפונית למעלות-תרשיחא בגובה של כ־620 מטר מעל פני הים. אוכלוסיית היישוב מונה כ־300 נפשות. שייך למועצה אזורית מעלה יוסף.אבן מנחם הוקם בשנת 1960 על אדמות הכפרים תרביחא ונבי רובין, על ידי יוצאי ארצות צפון אפריקה. הכפר נקרא על שמו של ארתור מנחם הנטקה, אחד מראשי תנועת הציונות בגרמניה.
ליד אבן מנחם נמצא חניון הסרנים (חניון נו"י) על שם הסרנים ניר זהבי ויפתח עין שנפלו בפשיטה ללבנון ב-9 ביוני 1978.
נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "מושב בגליל העליון"

השאר תגובה