חתול הבר

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: חתול הבר.
זוהי הגדרה בת 8 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: שונר .

קצת על שוּ‏נר:
שוּ‏נר (שם מדעי: Lynx) הוא סוג במשפחת החתוליים. מקור המילה הוא שׁוּנְרָא בארמית, ותרגומה הוא "החתול" (בארמית, אל"ף בסוף המילה היא ה"א הידיעה). בערבית: שִׂנַוְּר (سِنَّوْر).
השונר חי ביערות גבוהים עם מעטפת צפופה של שיחים ועשבים. אף על פי שהשונרים צדים רק על הקרקע, הם מסוגלים לטפס על עצים ולשחות. הם מצויים בעיקר בצפון אמריקה ובהימלאיה, אך גם באזורים הצפוניים של סקנדינביה חיים שונרים. מאז שנות התשעים נעשו מאמצים רבים ליישב מחדש את השונר הצפוני בגרמניה. השונר מצוי גם ביער בייאלובייזה (צפון מזרח פולין), דרום ספרד ומזרח פורטוגל. במדינות רבות ציד שונרים אינו חוקי.
לשונר זנב קצר ובדרך כלל יש לו ציצית שיער על קצה אוזניו. לשונר כפות רגליים מרופדות להליכה בשלג ושפם בפניו. צבע גופו משתנה מחום בהיר לאפור ולפעמים ניכרים עליו כתמים חומים כהים, במיוחד על הרגליים. הוא עשוי לשקול בין כ-5 ק"ג עד לכ-30 ק"ג.
בני סוג זה, בנוסף לברדלס, הם היחידים מבני משפחתם הנוהגים לצוד את טרפם בריצה ולא בעזרת ציד מהמארב. הם ניזונים מציפורים ויונקים ולעתים מעזים וכבשים. הם חיים בדרך כלל לבד, אף שעשויות להיות קבוצות שיטיילו ויצודו יחד. ההזדווגות נעשית בסוף החורף. בסוף ההיריון נולדים בין 2 ל-4 גורים והאם שומרת על הגורים שלה וקנאית לביטחונם.
בסוג זה נמצאים ארבעה מינים:

שונר צפוני (Lynx lynx)
שונר קנדי (Lynx canadensis)
שונר ספרדי (Lynx pardinus)
שונר מצוי (Lynx rufus)

על שם השונר קרויה חברת הצמ"ה בובקאט. סמל השונר של החברה אומץ באופן בלתי רשמי כסמל יחידות הצמ"ה של חיל ההנדסה הישראלי.

שונר קנדי

מיזמי קרן ויקימדיה

תמונות ומדיה בוויקישיתוף: שונר

מקור: http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=שונר&oldid=13963115

קטגוריה: שונר

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "חתול הבר"

השאר תגובה