חלק מהרגל

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: חלק מהרגל.
זוהי הגדרה בת 9 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: ירך, שוק, ברך, קרסול .

מידע רנדומלי על הביטוי "ירך":

דף קטגוריה זה כולל את 3 קטגוריות המשנה הבאות, מתוך 3 בקטגוריה כולה. (לתצוגת עץ)

דף קטגוריה זה כולל את 12 הדפים הבאים, מתוך 12 בקטגוריה כולה. (לתצוגת עץ)

ירך בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "שוק":

השוֹק (TA: Crus) היא החלק התחתון של הרגל שנמצא מתחת לירך ומעל לכף רגל, בין מפרק הברך למפרק הקרסול. הרכבה הגרמי כולל שתי עצמות ארוכות, השוקה והשוקית. השוק מכילה שרירים הממוקמים בשלושה מדורים, הנבדלים זה מזה בתפקודם וכן באספקת הדם שלהם ובעצבובם. כמעט כל השרירים בשוק מניעים את כף הרגל על מפרקיה ואת אצבעות כף הרגל.

השלד הגרמי של השוק מורכב משתי עצמות ארוכות, מהשוקה שהיא נושאת המשקל העיקרית והגדולה יותר, ומהשוקית. השוקה והשוקית מחוברות זו לזו דרך שני מפרקים הנמצאים בקצה העליון של השוק ובקצה התחתון. בין שתי העצמות מחברת גם יריעת רקמת חיבור חזקה בשם קרום השוק הבין גרמי הנמשכת לכל אורך הגבולות הסמוכים של העצמות. הפן התיכון של השוקה נמצא מיד מתחת לעור, ללא רקמות נוספות המכסות אותו.

הקצה העליון של השוקה מופרק לעצם הירך דרך מפרק הברך. שני המניסקוסים של הברך מחוברים למשטחים המפרקיים העליונים של השוקה. הקצה העליון של השוקית נמוך יותר מהברך ולא מהווה חלק ממנה. בחלק התחתון של השוק, מרכיבים השוקה והשוקית מבנה דמוי האות ח', המהווה את חלקו העליון של מפרק הקרסול. משני צדדיו של המבנה דמוי האות ח', בולטים שני הפטישונים, הפטישון התיכון של השוקה והפטישון הצידי של השוקית.

שוק בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "ברך":

בשם ירך (TA: Femur) מכונה החלק העליון של הרגל המוגדר מבחינה אנטומית כנמצא בין אזור האגן לברך.

הירך בנויה מעצם הירך, וממסה גדולה של שרירים המניעים את מפרק הירך ואת הברך. דרך הירך עוברים כלי דם ועצבים גדולים האחראים לאספקת הדם ולעצבוב של הירך ושל הרגל כולה. המבנים בירך משתתפים במילוי תפקידי הגפה התחתונה, כגון מתן ניידות, שמירה על שיווי המשקל ונשיאת משקל הגוף.

הגבול העליון של תחום הירך (Regio femoris) הוא תל הירך הגדול, שנמצא בחלק העליון של עצם הירך, והגבול התחתון של תחום הירך הוא מפרק הברך, שהוא המפרק המחבר בין הירך לשוק. בלתי נפרד מתחום הירך הוא תחום החלציים (Regio coxae), הנמצא מעט מעל תחום הירך, כאשר גבולו התחתון הוא תל הירך הגדול, וגבולו העליון הוא רכס הכסל של עצם הכסל. מעל חלקה האחורי של הירך נמצא תחום העכוז המכיל שרירים המשפיעים על הירך וכן כלי דם ועצבים שחלקם מגיעים לירך.

עצם הירך, הבסיס הגרמי של הירך, היא העצם הגדולה והחזקה ביותר בגוף האדם. היא ממוקמת בשלד בין עצמות האגן לבין השוקה. ראש עצם הירך מופרק עם שקע המרחשת באגן להרכבת מפרק הירך. חלקה התחתון של עצם הירך מופרק עם עצם הפיקה ועם השוקה ומרכיב את מפרק הברך.

ברך בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "קרסול ":

עצמות שורש הרגל (TA: Ossa tarsi; Ossa tarsalia), הן שבע עצמות כף הרגל המקובצות יחדיו בין השוקה והשוקית לבין עצמות המסרק. הן אינן משויכת לאצבעות הרגל, בשונה מעצמות המסרק שכל אחת מהן משויכת לאחת האצבעות. המפרק בין השוקה והשוקית לעצמות שורש הרגל הוא הקרסול.

העצמות המרכיבות את שורש הרגל הן:

עצמות כף רגל ימין במבט על

עצם עקב שמאל במבט תיכון

ערקום שמאל במבט תיכון

ערקום שמאל במבט על

קרסול בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "חלק מהרגל"

השאר תגובה