חלק ביד

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: חלק ביד.
זוהי הגדרה בת 7 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: מרפק, אצבע .

מידע רנדומלי על הביטוי "מרפק":

באנטומיה אנושית זרוע (TA: Brachium) היא חלק מהיד שנמשך מהכתף ועד למרפק. הזרוע יכולה לנוע במרחב עם שלוש דרגות חופש הודות לתנועה שמאפשר מפרק הכתף, המרפק בקצה הזרוע מוסיף שתי דרגות חופש לאמה, המשכה של הזרוע, וכולם יוצרים חופש תנועה ויכולות תמרון ליד ולקצה הפעלתני שלה, כף היד והאצבעות.

הזרוע מספקת בסיס גרמי להמשך היד ומשכן לשרירים המניעים את האמה. דרך הזרוע עוברים כלי דם ועצבים בדרכם להמשך היד ובחזרה.

עצם הזרוע היא בסיסה הגרמי של הזרוע. היא ממוקמת בין עצם השכם בצידה המקורב אליה היא מופרקת דרך הכתף, לבין עצמות החישור והגומד בצידה המרוחק אליהן היא מופרקת דרך המרפק. זוהי העצם הגדולה ביותר ביד.

הזרוע עטופה בחיתולית עמוקה בשם חיתולית הזרוע (Fascia brachii) הנמשכת מחיתולית בית השחי ומחיתולית החזה עד לעליות העליים של עצם הזרוע ולזיז המרפק של עצם הגומד. שני חֵיצִים בין-שרירים (צידי ותיכון, Septum intermusculare brachii laterale ו-Septum intermusculare brachii mediale) הנמשכים לאורך עצם הזרוע ומשני צדדיה, יוצרים בזרוע שני מדורים. מדור קדמי או מדור הכופפים ומדור אחורי או מדור הפושטים. כל מדור כולל שרירים וכן עצבוב ואספקת דם לשרירים.

מרפק בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "אצבע ":

זקיפת אגודל היא מחווה גופנית שבה נזקף האגודל כלפי מעלה בעוד יתר אצבעות כף היד מקופלות לכדי אגרוף. במקומות רבים בעולם משמעותה של המחווה הבעת הסכמה או שביעות רצון.

לא ידוע מה מקורה של מחווה זו, אך יש מספר השערות בעניין. לפי אחת ההשערות, מקורה עוד בקרבות הגלדיאטורים ברומא העתיקה, כאשר בסיום הקרב, הקהל סימן באמצעות אגודלו מה לדעתו צריך להיות גורלו של הגלדיאטור המפסיד – לחיים או למוות – אם כי לא ידוע לאן בדיוק הופנו האגודלים בכל אחד מהמקרים. לפי השערה אחרת, המחווה היא שריד למנהג מימי הביניים, לפיו בסיום עסקאות ליקק כל אחד מהצדדים את אגודלו, ואז הצמיד אותו לאגודל של שותפו לעסקה. השערה שלישית מייחסת את המחווה לתקופה מאוחרת הרבה יותר. לפי ההשערה מקורה בנוהגם של טייסים אמריקנים במלחמת העולם השנייה לסמן כך לצוותי נושאות המטוסים כי הם מוכנים להמריא.

לצד המחווה הכוללת את הנפת האגודל כלפי מעלה, התפתחה גם מחווה הפוכה, הכוללת את הנפת האגודל כלפי מטה. משמעותה של מחווה זו הפוכה – היא מביעה אי הסכמה או חוסר שביעות רצון.

זקיפת האגודל במשמעותה החיובית היא מחווה מקובלת בעולם המערבי, אך במקומות שונים בעולם לזקיפת האגודל יש משמעויות אחרות. בחלק ממדינות דרום אמריקה ומערב אפריקה, באיראן, בעיראק ובסרדיניה, מדובר במחווה בוטה ששקולה לאצבע משולשת. בהקשרים ספציפיים, לזקיפת האגודל ייתכנו משמעויות אחרות גם בעולם המערבי. כך, למשל, היא משמשת טרמפיסטים לאיתות על רצונם בטרמפ (אף שבישראל נפוצה יותר הצבעה לכיוון הכביש באצבע המורה). במדינות אמריקה הלטינית, הביטוי המקובל לטרמפ הוא "hacer botella" ("לעשות בקבוק"), המרמז על צורת כף היד בזמן זקיפת אגודל. צוללים זוקפים את אגודלם כדי לסמן שבכוונתם לעלות לפני המים, ואילו שופטי כדורסל מסמנים, באמצעות זקיפת שני אגודלים, על החלטתם לזרוק כדור ביניים. זקיפת אגודל היא גם הסמל של סימן ה"Like" הפופולרי ברשת החברתית פייסבוק.

אצבע בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "חלק ביד"

השאר תגובה