חומר לעישון

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: חומר לעישון.
זוהי הגדרה בת 11 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: טבק .

קצת על טבק:
טבק (.Nicotiana tabacum L) הוא שיח רחב עלים ממשפחת הסולניים. מקור הטבק ביבשת אמריקה, עליו המיובשים והקצוצים משמשים לעישון בצורת סיגר, סיגריה, מקטרת או נרגילה. טבק משמש גם ללעיסה ולהרחה בצורת אבקה דקה. בשבדיה מניחים טבק (סנוס) מתחת לשפה העליונה.
מקור המילה "טבק" אינו ברור, אך כפי הנראה הגיע מהמילה האינדיאנית (אראוואק) "טאבאגו", שתיארה מקטרת דמוית האות Y להרחת טבק.
הטבק מכיל ניקוטין, שהוא אלקלואיד אורגני ורעלן עצבים חזק, במיוחד לחרקים. כל אופני צריכת הטבק גורמים להגעת ניקוטין אל מחזור הדם ולהתפתחות הדרגתית של סבילות לניקוטין ותלות בו. מנה קטלנית של ניקוטין נמצאת בחצי סיגר או שלוש סיגריות בלבד, אך עשנם של אלו מכיל רק שבריר מכמות הניקוטין שבהם. רוב הרעלות הניקוטין נגרמות למעשה בשל חשיפה לקוטלי חרקים המכילים ניקוטין מרוכז.
הסכנה המשמעותית של שימוש בטבק היא החשיפה לחומרים מסרטנים המצויים בו ובעשנו והרס של הריאות. מדינות רבות ברחבי העולם (ובתוכן, מבחינות מסוימות, ישראל) חקקו חוקים המגבילים את עישון הטבק במקומות ציבוריים, במטרה להקטין חשיפה בלתי רצויה לעשן טבק.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "חומר לעישון"

השאר תגובה