חומר להפקת אנרגיה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: חומר להפקת אנרגיה.
זוהי הגדרה בת 17 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: דלק .

קצת על דלק:
דלק הוא שם כולל לכל חומר שאצורה בו אנרגיה פוטנציאלית רבה, שההעברה שלה לצורה אחרת של אנרגיה (חום, אנרגיה קינטית, אנרגיה חשמלית או כל טיפוס אחר של אנרגיה) היא קלה ויעילה. בדרך כלל העברה כזאת מתבצעת בצורה של שריפה, ודלק הוא פשוט חומר המשחרר אנרגיה רבה בשעת שריפתו.
ישנם סוגים רבים של דלק. דלק מוצק כמו פחם או עץ, שהם חומרים דליקים היוצרים אנרגיית חום. פחם היה משמש בעבר להנעת רכבות קיטור. עץ לעומתו משמש בדרך כלל לחימום ביתי ותעשייתי, אולם כיום השימוש בדלק זה הולך ופוחת.
דלק נפוץ אחר, שאינו מוצק, הם הנפט והגז, כאשר לשניהם יש מספר וריאציות. שני סוגי הדלק משמשים ליצירת חשמל בתחנות חשמל, להנעת מכוניות ועוד.
הדלק אינו חייב להיות רק אנרגיה פוטנציאלית הנובעת כתוצאה משינוי מולקולרי, המתרחש בעת בעירה. הוא יכול להיות גם חומר שאינו דליק או שריף, המשחרר את האנרגיה שאצורה בו בתהליכים של ריאקציה גרעינית. במקרה זה למשל עובר הדלק ביקוע, מה שמספק מקור אנרגיה מצוין ללא שריפה. בנוסף, בכוכבים (כמו השמש שלנו) מימן הוא הדלק המשמש להיתוך גרעיני.
הדלק המשמש לאספקת אנרגיה בגוף האדם הוא פחמימות פשוטות (סוכרים). גם פחמימות מורכבות ושומנים ואף חלבונים מהווים מקורות אנרגיה לגוף, על ידי הפיכתם לסוכרים.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "חומר להפקת אנרגיה"

השאר תגובה