שביל הזהב

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: שביל הזהב.
זוהי הגדרה בת 9 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: דרך ממוצעת .

קצת על שביל הזהב:
שביל הזהב או דרך האמצע, הם מושגים בתורת המידות המזוהים, בספרות היהודית, בעיקר עם הרמב"ם ומושפעים מהגותו של הפילוסוף היווני בן המאה ה-4 לפנה"ס, אריסטו, (המידות, ד' ה', ב' ח'). הרמב"ם במשנה תורה בהלכות דעות מייחס שיטה זו לחכמים הראשונים (חז"ל) ואף לאברהם אבינו[1]. ‏‏ויש הטוענים כי את הדרך הזאת לקח הרמב"ם ממקורות יהודיים כתוספתא והירושלמי[2]. ויש כרבי יצחק עראמה המוצאים לה סימוכין אפילו בתנ"ך‏‏[3]
מושגים אלה הם חלק משיטה לשיפור תכונות הנפש ומוסריות האדם. ייחודה של שיטה זו הוא בפשטותה, והיא מובאת כחלק ממכלול תפיסתו של הרמב"ם על אודות מהות הנפש בפרק הרביעי של הקדמתו לפירוש מסכת אבות במשנה (פירוש זה הוא אחד מכתביו המוקדמים של הרמב"ם; ההקדמה למסכת אבות ידועה גם בכינויה "שמונה פרקים").
כבר בתקופתו (כנראה בעקבות אפלטון ואריסטו שעסקו לא מעט בתורת המידות) קבע הרמב"ם כי על האדם לטפל בנפשו כשם שהוא מטפל בגופו, וכשם שמי שחולה בגופו פונה לרופא, כך גם על מי שלוקה בנפשו, והיא איננה מתוקנת, ללכת לרופא הנפש, שהוא לשיטתו הפילוסוף או החכם. הוא התנגד לתפיסה הדטרמיניסטית, וטען כי לאדם בחירה חופשית ויכולת לשנות את תכונותיו.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "שביל הזהב"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*