רסיבר

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: רסיבר.
זוהי הגדרה בת 5 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: מקלט .

קצת על מקלט:
מקלט או רסיבר הוא מכשיר שהופך גל נושא הנקלט מהאוויר באנטנת הקליטה, בתדר גל נושא מסוים (תדר התחנה הרצויה), לאות מידע (קול, תמונה, נתונים וכו').
למקלט שלושה חלקים עיקריים:


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

בורר תדרים (תחנות) – בורר את אות התחנה הרצויה מבין כל הגלים הנושאים שנקלטים באנטנה.
מגבר – מחזק את הגל הנושא החלש מאוד שנקלט באנטנת הקליטה.
גלאי – הופך את הגל הנושא המאופנן שנקלט באנטנה לאות מידע.
תכניות הרדיו מגיעות למקלטים מתחנות שידור שונות. תחנת הרדיו משדרת אל תחנת השידור ומשם בעזרת גלי רדיו אל מקלטי הרדיו שבאזורי הארץ השונים.
לכל מקלט רדיו, טרנזיסטור, מערכת או ווקמן מחוברת אנטנה (חיצונית או פנימית), והיא קולטת את גלי הרדיו המשודרים מתחנות השידור השונות. האנטנה קולטת את גלי הרדיו הנושאים את שידורי הרדיו, והם מעובדים באמצעות מסנן הבורר את האות הרצוי מבין שלל האותות שנקלטו. האותות מועברים למגבר ת"ר (RF). גל רדיו המוגבר מגיע אל הגלאי, שמוריד את התוכנית מעל גלי הרדיו שנשאו אותה ומעביר אותה למגבר הקול ולרמקול שמשמיע אותה.
באמצעות בורר תחנות בוחרים את התדר של התחנה המבוקשת, ובאמצעות כפתור ה"ווליום" מכוונים את עוצמת הקול.
ישנם סוגים שונים של רסיברים. למשל, רסיברים למערכת סטריאו יכילו הגברה לשני ערוצים בלבד ואילו רסיברים לסראונד יכילו הגברה לחמישה ערוצים או יותר.
מקלטי רדיו הם משני סוגים עיקריים:
מכשירים נייחים, המחוברים לרשת החשמל הביתית. במכשירים אלה יש שמקלט הרדיו הוא מארז יחיד המשלב את כל הפונקציות הנדרשות, ויש שהוא מורכב ממארזים אחדים, שלכל אחד פונקציה משלו: אסיבר, מגבר, רמקולים.
מכשירים ניידים, בעלי משקל נמוך, הפועלים על סוללות. דגמים ראשונים מסוג זה נקראו רדיו טרנזיסטור (ובקיצור טרנזיסטור), משום שפעלו באמצעות טרנזיסטורים, ולא שפופרות ריק כקודמיהם). דגם מתקדם יותר, קל יותר במשקלו, הוא הווקמן.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "רסיבר"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*