רך בשנים

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: רך בשנים.
זוהי הגדרה בת 8 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: ינוקא .

קצת על ינוקא:
ינוקא (מארמית "ינוקא", תינוק) הוא כינוי שהיה מקובל בקרב חסידי מזרח אירופה לאדמו"רים אשר הוכתרו כשאינם עוד בגיל בר מצווה (בני 13) ולעתים כונו כך מכיוון שאינם עוד בוגרים או גדולים בתורה כדי להיות אדמורים.
המונח לקוח ככל הנראה מספר הזוהר שם תוארה בכמה מקומות דמות של ילד פלא בעל יכולות רוחניות מופלאות.
הינוקא הראשון מוזכר בזוהר‏ והוא בנו של רב המנונא סבא.
הינוקא הראשון בתנועת החסידות הוא כנראה רבי אברהם מפרוהוביטש (בנו של רבי שלום שכנא מפראהביטש ואחיו הגדול של רבי ישראל מרוז'ין) שהתמנה לאדמו"ר בשנת תקס"ג בגיל 16, לאחר פטירת אביו. אחד הידועים שבין האדמו"רים הללו הוא הרב ישראל מסטולין שכונה "הינוקא מסטולין"‏. גם האדמו"ר הנוכחי מקרלין-סטולין הרב ברוך שוחט הוכתר לאדמורו"ת בעודו "ינוקא". שני ינוקות נוספים שמונו במאה ה-19 היו רבי שלמה בן ציון מצ'רנוביל ורבי מנחם נחום מטולנא טולטשין. גם האדמו"ר הנוכחי של חסידות בעלז – הרב יששכר דב רוקח, הוכתר לאדמו"רות כשהיה עוד "ינוקא".
כיום יש שני ילדים המיועדים לאדמו"רות, מרדכי יוסף ליינר בן רבי יעקב מראדזין ויהושע אלימלך בידרמן בן רבי שמעון נתן נטע מלעלוב ביתר, אך אינם משמשים באדמו"רות כמו ה"ינוקות" בעבר.
לעתים הדבר גרם לפילוג; כך למשל האדמו"ר מבעלז, הרב יששכר דב רוקח, שעם פטירת דודו ב-1957 היה רק בן תשע, וזקני החסידות החליטו להכתירו לאדמור באופן רשמי לאלתר אך לחכות עד שיגיע לגיל 18 בטרם יחליף בפועל את דודו, האדמו"ר הקודם. מאז קיבל רבי יששכר דוב את הכינוי "הינוקא". קבוצת חסידים קטנה שלא קיבלה את המינוי פרשה מחסידות בעלז, ולאחר שנים קיבלה על עצמה את מרותו של בן-דודו, רבי יהושע רוקח ממחנובקה.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "רך בשנים"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*