ראש הממשלה הראשון של הודו

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: ראש הממשלה הראשון של הודו.
זוהי הגדרה בת 25 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: נהרו .

קצת על ג'ווהרלל נֶהרוּ:
ג'ווהרלל נֶהרוּ (Jawaharlal Nehru;‏ 14 בנובמבר 1889 – 27 במאי 1964), המכונה גם פַּנדיט ("מלומד") נהרו, בשל היותו ממוצא משפחתי של "קשמירי פנדיט", היה מנהיגו של הפלג הסוציאליסטי המתון במפלגת הקונגרס הלאומי ההודי בעת מאבקה של הודו לעצמאות מהאימפריה הבריטית. לאחר מכן היה לראש הממשלה הראשון של הודו, וכיהן בתפקיד זה כ-17 שנה עד מותו.
נהרו היה בנו של מנהיג חשוב של מפלגת הקונגרס, מוטילאל נהרו. נהרו חזר מלימוד באנגליה בהארו ובטריניטי קולג', בקיימברידג', אנגליה, ובאוניברסיטת קיימברידג', על מנת לעסוק במשפטים לפני שהלך בעקבות אביו לפוליטיקה. נהרו נישא לקמלה קאול ב-1916. בשנה השנייה לנישואיהם, קמלה ילדה את בתה היחידה, אינדירה פריינדישיני ב-1917. מבחינה פוליטית, נהרו הופיע כבן חסות של מוהנדס קרמצ'נד גנדי, כאשר הוא הגיע לדרגה הבכירה של הפוליטיקה ההודית הלאומית, נשיא הקונגרס (תפקיד לשנה) בפעם הראשונה ב-1929. נהרו העביר את רוב השנים האלה בכלא, כשהוא כותב ספרים ומכתבים; הוא איבד את אביו ואת אשתו אשר נפטרה משחפת בזמן שהיה כלוא.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "ראש הממשלה הראשון של הודו"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*