קרב אחרון ומכריע

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: קרב אחרון ומכריע.
זוהי הגדרה בת 16 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: ארמגדון .

קצת על ארמגדון:
ארמגדון (שיבוש השם "הר מגידו"),על-פי הברית החדשה, יהיה אירוע שיביא לסופו של העולם בצורה דרסטית, ואחריו רק מאמיניו של ישו ישארו בחיים וימשיכו את מנהגיו ואת דרכו.
הבחירה של הברית החדשה במקום נסבה ככל הנראה על שני פסוקים במקרא. האחד מספר על מותו בקרב של יאשיהו מלך יהודה בידי פרעה נכה מלך מצרים, כאשר עלה הלה להלחם במלך אשור (מלכים ב כג 29), מות טראגי, לכאורה מיותר, של שליט אהוד. אירוע זה נרמז כנראה גם אצל זכריה (יב 11), המספר על מספד הדדרמון בבקעת מגידון.
יש כמה השערות[דרוש מקור] אשר מתארות את התרחשות של הארמגדון, אחת ההשערות המוכרות ביותר[דרוש מקור] היא מלחמה טוטאלית שתתרחש בכל העולם ובה רק המאמינים האמיתיים יזכו להישאר בחיים ולהמשיך את מנהגיו של ישו. לעומת זאת תופעת המלחמה אצל הנוצרים מתוארת אצל היהודים כמלחמת גוג ומגוג ואצל שאר הדתות[דרוש מקור] ידועה בתור המלחמה האחרונה שלא ידוע כיצד היא תתרחש ומי יילחם בה אך ידוע שהשם ארמגדון הובא מתוך זה שמלחמה אמורה להתרחש בהר מגידו (היום נקרא "תל מגידו") ומכאן בא השם "ארמגדון". למעשה דרכי השמדה טוטאלית הן רבות: צונאמי אשר ישמיד את כל מה שעומד בדרכו, רעידת אדמה אשר תהרוס יישובים ואף ערים שונות, עידן הקרח שיכול להיגרם על ידי מטאוריט שישפיע על הסביבה ויגרום לפגיעה בשרשרת המזון העולמית והכללית, התפרצות הרי געש בבת אחת מכל אזור וכו'.
אחרים מאמינים[דרוש מקור] שישו יקום מהמתים ויושיע את מאמיניו משאר העולם. כל אלו השערות אשר מנסות לתאר את תופעת הארמגדון ואת התהליך שהיא אמורה להיות בו. כמרים רבים אומרים שהם יודעים מתי הארמגדון יתרחש[דרוש מקור], אך אינם מוכנים לספר מתי והיכן זה יהיה כי הם מאמינים שכדי להינצל מהארמגדון צריך להתנצר מאהבה ולא ממחויבות או פחד.
עם השנים נהיה השם ארמגדון למפורסם בכל העולם ואחת הדרכים של ההתמסרות לשם היא הסרט המפורסם ששמו "ארמגדון" שיצא בשנת 1998, בכיכובם של ברוס ויליס, ליב טיילר ובן אפלק.
בנצרות רווחים תיאורי יום הדין בספרות הדתית, ויותר מכל בבשורה על פי מתי, שם מתואר האל היושב על כיסאו ושולח את ה"כבשים" שמימינו למלכות השמים ואת ה"עיזים" שמשמאלו לעונש נצחי בידי השטן. לאחר ניצחונו של ישו על האנטי כרייסט, תתקיים תחיית המתים לפי האמונה הנוצרית. ישו ישפוט את כל בני האדם, בשיתוף עם המלאך מיכאל שיאחז במאזנים. יישקלו אמונתם הנוצרית ומעשיהם הטובים. ה"צדיקים", שהם לפי האמונה הנוצרית הנוצרים המאמינים, יזכו לחזור לגן העדן ולשהות בו עם ישו, בעוד על ה"רשעים" תיגזר צלייה נצחית באש הגיהנום.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "קרב אחרון ומכריע"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*