קערה גדולה

קערה גדולה
הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: קערה גדולה.
זוהי הגדרה בת 10 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: אגן .

מידע רנדומלי על הביטוי "אגן ":

חֵיץ הַנְּקָבַיִם (בלעז פרינאום, TA:Perineum – מיוונית: περίνεος‏) הוא חלקו התחתון של הגו, בין הירכיים. חיץ הנקביים ממוקם בהמשך למוצא האגן ונמצאים בו החלקים הסופיים של מעברים של מערכת העיכול, של מערכת השתן ושל מערכת המין וכן איברי המין החיצוניים. חיץ הנקביים מרכזי לשלושה תחומים ברפואה, אורולוגיה, גינקולוגיה ופרוקטולוגיה.

צורתו הכללית של חיץ הנקביים היא כשל מעוין, התחום על ידי הקודקודים הבאים: מאחה עצמות החיק (מאחה הערווה, Symphysis pubica) – קודקודו הקדמי, ענפי עצם החיק התחתונים (Ramus inferior ossis pubis) – שתי צלעותיו הקדמיות, גבששות השת (Tuber ischiadicum) – קודקודיו בצדדים, רצועות העצה והגבשוש (Ligamentum sacrotuberale, ראו מפרק העצה והכסל) – צלעותיו האחוריות ועצם העוקץ – הקודקוד האחורי.

קו דמיוני בין גבששות השת חוצה את חיץ הנקביים לשני משולשים. המשולש הקדמי הוא תחום איברי המין והשתן (Regio urogenitalis) והמשולש האחורי מכונה תחום הטבעת (Regio analis).

הגבול העליון של חיץ הנקביים הוא רצפת האגן המורכבת משרירים ומרקמות חיבור (מחתלת) הסוגרים את מוצא האגן. חלקה הקדמי של רצפת האגן כונה בעבר חיץ איברי המין והשתן (diaphragma urogenitale) ותואר כמורכב מסיבי שריר הנעים לרוחב קשת החיק ומסביב לשופכה. חלקה האחורי של רצפת האגן, חיץ האגן (diaphragma pelvis), מורכב משני זוגות שרירים, של השריר מרים פי הטבעת (Musculus levator ani) ושל שריר העוקץ והשת (Musculus ischiococcygeus; Musculus coccygeus). ברצפת האגן פתחים לשופכה, לנרתיק ולתעלה האנאלית.

אגן בויקיפדיה