קורקטי

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: קורקטי.
זוהי הגדרה בת 6 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: הוגן, ראוי, נאות, הולם .

מידע רנדומלי על הביטוי "הוגן":

כוחות נאמנים לקיסר גו-שירקאווה

כוחות נאמנים לקיסר לשעבר סוטוקו

מינאמוטו נו יושיטומו, טאירה נו קיומורי, פוג'יווארה נו טדמיצ'י

מינאמוטו נו טמיושי, טאירה נו טדמאסה, פוג'יווארה נו יורינאגה

לא ידוע, כולל 600 פרשים

לא ידוע

מרד הוגֶן (Hōgen no ran 保元の乱 ‏; 28 ביולי-16 באוגוסט 1156) היה מלחמת אזרחים קצרה שמטרתה הייתה לפתור את הסכסוך לגבי ירושת כס הקיסרות היפני. הסכסוך נסב גם על היקף ההשפעה בה החזיק בית פוג'יווארה, אשר היווה שושלת עוצרים במהלך תקופת הייאן.

מרד הוגן הניב מספר תוצאות בלתי צפויות: הוא יצר בסיס עליו התבססה בהמשך עליונות מעמד הסמוראים. המרד נחשב לתחילת השתלשלות האירועים אשר הניבה בסופה את שלוש הממשלות המונהגות על ידי סמוראים בהיסטוריה של יפן.

בשנת 1155 התמקדו מאבקי הכוחות בחצר הקיסרות בשלוש דמויות. לאחר שהקיסר לשעבר טוֹבָּה והקיסר לשעבר סוטוקו ויתרו על כסם, התכוון כל אחד מהם לשמור על השפעה כלשהי בחצר במהלך שלטונו של הקיסר קונואה. אולם, כאשר נפטר קונואה הצעיר, הדינמיקה של הכוחות המתמודדים השתנתה.

פוג'יווארה נו טָדַמיצ'י, בנו של העוצר פוג'יווארה נו טדזאנה, צידד בגו-שירקאווה, בעוד אחיו הצעיר, פוג'יווארה נו יורינאגה, צידד בסוטוקו. כל צד בעימות זכה לתמיכת שבטי הסמוראים הגדולים מינאמוטו וטאירה. מינאמוטו נו טָמֵיושי, מנהיג שבט מינאמוטו, וטאירה נו טדמאסה צידדו בסוטוקו וביורינאגה, בעוד מינאמוטו נו יושיטומו, בנו הבכור של טמיושי, וטאירה נו קיוֹמוֹרי, מנהיג שבט טאירה, תמכו בגו-שירקאווה ובטדמיצ'י.

הוגן בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "נאות":

שכונת נאות אפקה, ממוקמת בעברו הצפוני של נחל הירקון, בצפון-מזרחה של העיר תל אביב.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

נאות אפקה א' הוקמה בראשית שנות ה-60 של המאה ה-20, על ידי חברת שיכון עובדים וקבלנים פרטיים. השכונה נחשבת לשכונת מגורים בעיקרה. בחלקה המזרחי של השכונה פעל אזור תעשייה שנבנה בשעתו בקצה של העיר, אך עם השנים הלך ונבלע באזור מגורים שהקיף אותו. בין המפעלים שפעלו באזור היה מפעל כיתן ששכן מזרחית לרחוב קהילת ונציה ומשנות ה-90 של המאה ה-20 פועלת במקום חנות גדולה למוצרים שונים. כמו כן פעל במקום מפעל שמן, שבשנות ה-90 נהרס ועליו נבנה מתחם מגורים חדש. חלק מאזור התעשייה הוסב לאזור תעסוקה ולכן לצד כיתן הוקמו עד לשנות ה-90 מספר מבני משרדים. מקור השם, הוא מהשכונה הסמוכה אפקה הוותיקה. בשנת 2007 גרו בשכונה כ-2,900 תושבים.

נאות אפקה ב' הוקמה בשנות ה-60 על ידי חברת שיכון עובדים. רוב הבנייה בשכונה רוויה וחלקה הקטן בתים צמודי קרקע. השכונה כוללת את פרויקט "גבעת הפרחים" שנבנה מאוחר יותר ובו בניינים גבוהים יותר בני שבע עד שמונה קומות. בשכונה גרו בשנת 2007 כ-4,900 תושבים.

ב-1948 עדיין היה ניתן להבחין על הגבעה אשר היום נטוע עליה הפארק של שכונת 'גבעת הפרחים' בשרידים של תעלות קשר ועמדות צבאיות של הצבא הטורקי. הגבעה הייתה חלק ממערבו של נדבך ההגנה שפרסו הטורקים בסוף 1917 מצפון לירקון, מתל א-רקיה – בסיס המודיעין על רכס הכורכר מעל חוף תל ברוך, במערב, עבור בתל קסילה, שייח מוניס, גבעת הפרחים, בואך ח'ירבת הדרה היא רמת החייל, במזרח, טרם צלח חיל המשלוח המצרי של הבריטים בדצמבר 1917 את הירקון וקו שתי העוג'ות התייצב.

נאות בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "הולם ":

גלימס הולם (באנגלית: Glims Holm) או גלימפס הולם (Glimps Holm) הוא אי באיי אורקני שבצפון סקוטלנד בממלכה המאוחדת.

האי ממוקם בסמוך למצר הים הולם (Holm Sound) – אחת מהכניסות המזרחיות לאגן סקפה פלו. האי ממוקם בין האי מיינלנד (הגדול באיי אורקני) לבין האי בוריי.

שטחו של האי כ-1 קמ"ר ושיא גובהו 32 מטרים מעל פני הים.

בשל מיקומו של האי, הוא שימש במלחמת העולם השנייה כחלק מהתוכנית הבריטית להגנה מפני כניסת צוללות גרמניות לאגן סקפה פלו, ששימש מעגן אסטרטגי של הצי המלכותי.

במסגרת המחסומים נבנתה סוללה המקשרת את האי דרום רונלדסיי לאי מיינלנד. הסוללה מקשרת את גלימס הולם לאי לם הולם הנמצא צפונית מזרחית לו באמצעות מחסום מספר 2, ואת גלימס הולם לאי בוריי באמצעות מחסום מספר שלוש.

שבויי מלחמה איטלקיים אשר נכלאו במחנות בלם הולם ובוריי הועסקו בין השנים 1941 – 1944 בחציבת חומרי הגלם במחצבה אשר מוקמה באי לם הולם ובבניית הסוללות המחברות כיום את גלימס הולם לאיים הסמוכים אליו.

כיום הסוללות משמשות ככביש גישה בין האיים.

קואורדינטות: 58°52′30″N 2°55′12″W / 58.87500°N 2.92000°W / 58.87500; -2.92000

הולם בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "קורקטי"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*