קולגה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: קולגה.
זוהי הגדרה בת 5 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: עמית .

מידע רנדומלי על הביטוי "עמית ":

מערכת זיהוי עמית-טורף (בראשי תיבות: זע"ט; באנגלית: IFF – Identification, Friend or Foe), זיהוי ידיד או אויב, מערכת אלקטרונית משולבת דו צדדית המאפשרת לזהות כלי טיס ידידותי.

בדרך כלל, המערכת מופעלת יחד עם מכ"ם גילוי. לרוב, שתי המערכות משתמשות באמצעי תצוגה המשותף לשתיהן.

הצורך במערכת זיהוי עמית-טורף גובר ככל שמהירויות הפעולה וטווחי הפעולה של כלי הטיס גדלים, כך שלא ניתן להסתפק בזיהוי באמצעות עיניו של הטייס. בנוסף, מערכת זע"ט הינה אחד מהמרכיבים החשובים במערכות מכ"ם לזיהוי והתרעה ומערכות נ"מ, מכיוון שמתוך תצוגת המכ"ם לא ניתן להבחין בין עמיתים לאויבים.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

המערכת משדרת בתדר רדיו (RF), בדרך כלל בתדר 1030 מגהרץ, מסר "חקירה" מקודד לעבר כלי הטיס החשוד. בכלי הטיס יש מקלט הקולט את אותות ה"חקירה", ומפעיל אוטומאטית משדר העונה לחקירה באותות תשובה, בדרך כלל בתדר 1090 מגהרץ (מקלט/משדר כזה נקרא טרנספונדר). אם תדע מערכת זו בכלי הטיס לשדר בתגובה "תשובה" מקודדת נכונה המוסכמת מראש, אזי תזוהה כידידותית על ידי שולח אותות החקירה.

היסטורית, מערכת הזע"ט הייתה תוספת למכ"ם גילוי ראשוני קלאסי ושתי המערכות היו מסונכרנות אחת עם השנייה. אותות החקירה של הזע"ט נשלחו דרך אנטנת המכ"ם, ותשובת המטוס הנחקר נקלטה דרך אותה אנטנה (לעתים היו שתי אנטנות נפרדות שהסתובבו על ידי מנגנון סיבוב משותף). התשובה שנקלטה במקלט הזע"ט הועברה למערכת של עיבוד האות ואימותו, במקרה של תשובה נכונה המוסכמת מראש, אישרה המערכת שהמטוס הוא ידיד. אז נשלח למסך התצוגה של המכ"ם אות שסימן "בננה" קטנה ליד הסימון המציין את המטוס במסך הגילוי. במטוסי קרב יינתן בדרך-כלל חיווי בתצוגה העלית, על-מנת להקל על הטייס בעת קרב אוויר לזהות במהירות את המטרה עליה נעל ולהימנע מירי על כלי טיס ידידותי.

עמית בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "קולגה"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*