קדים

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: קדים.
זוהי הגדרה בת 4 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: מזרח, קדם .

קצת על מזרח:
מזרח הוא אחד מארבע רוחות השמים. הוא הפוך למערב ונמצא בזווית ישרה לצפון ודרום. המזרח נמצא באזימוט 90 מעלות.
מזרח הוא כיוון הסיבוב של כדור הארץ ולכן זהו גם הכיוון בו זורחת השמש בקו המשווה בימי השוויון. מקור המילה מזרח בעברית הוא מהשורש ז.ר.ח והכוונה היא למקום שממנו זורחת השמש.
בשל תנועת כדור הארץ, ביצוע שיגור לחלל ממזרח חוסך בהפרש המהירות ולכן זהו הכיוון המועדף לביצוע שיגור לחלל אם אין סיבות יותר חשובות לשיגור מכיוון אחר, (כמו שקורה במדינת ישראל, שמסיבות מדיניות, משגרים ממנה טילים לחלל מכיוון מערב).
להבדיל מצפון ודרום, שהם כיוונים מוחלטים, שלהם אותה משמעות בכל מקום על-פני כדור הארץ, מערב ומזרח הם כיוונים יחסיים, שמשמעותם תלויה במקום שבו נמצא אומרם.
המונח המזרח משמש גם כדי להתייחס למדינות מזרחיות ביחס לארצות המערב, כמו: המזרח התיכון, מזרח אירופה, מזרח אסיה, דרום מזרח אסיה ואפילו כל האזור של יבשת אסיה וגם כל החלק הזה של כדור הארץ בו היא נמצאת, כמו כן, מונח זה מתייחס גם למדינות ששוכנות במזרח ארצות הברית שבקרבת האוקיינוס האטלנטי.
בכדורסל אמריקאי, המונח "המזרח" מתייחס לקבוצות שבאות מערים במזרח ארצות הברית, ובליגת ה-NBA נערך משחק הגמר של "המזרח" נגד "המערב" שמתייחס לקבוצות שבאות מערים במערב ארצות הברית.

רוחות השמים

צפון
מזרח • מערב
דרום

ראו גם: שושנת הרוחות • מצפן

מקור: http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=מזרח&oldid=13730160

קטגוריה: שושנת הרוחות

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "קדים"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*