קבוצה סגורה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: קבוצה סגורה.
זוהי הגדרה בת 11 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!
ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: כת.

מידע רנדומלי על הביטוי "כת":

האִיסִיִּים היו קבוצה יהודית סגפנית מתקופת בית שני ששמה נודע מכתביהם של שלושה מחברים שחיברו ספרים במאה הראשונה לספירה ביוונית או לטינית: פילון, פליניוס הזקן ויוסף בן מתתיהו (יוספוס פלביוס). לדברי יוסף בן מתתיהו, מקור הקבוצה בזמן בית חשמונאי, עת נוצרו זרמים שונים (ובהם הצדוקים והפרושים) כתוצאה מפיצול ביהדות. לא נותר שריד ברור לאיסיים, אם כי רוב החוקרים מזהים אותם עם מחברי מגילות ים המלח, הגם שאחרים חולקים על כך.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

האיסיים מתוארים בכתבי הפילוסוף היהודי פילון האלכסנדרוני וההיסטוריונים פליניוס הזקן ויוסף בן מתתיהו.

שמם של האיסיים ידוע רק מהשפה היוונית ("essenoi") והמקום הראשון שמוזכרת המילה "איסיים" הוא בספר יוסיפון מימי הביניים. ייתכן כי מקור השם במילה "איסיי" (מרפא), דבר הנרמז בכתביו של יוסף בן מתתיהו.

על פי פילון האלכסנדרוני, ייתכן כי מקורו של השם הוא בשיבוש יווני של המילה "חסידות" (hosiotes): "הללו קרויים איסיים, וסבורני שעל שום חסידותם נמצאו ראויים לכינוי זה."

כמה חוקרים משערים כי המילה "איסיים" היא שיבוש של המילה "עצה".

פילון קושר את ראשיתם עם משה רבנו: "מחוקקנו אימן רבים מתלמידיו לחיי שיתוף … הם גרים בערים רבות ובכפרים רבים ביהודה, בקהילות גדולות מרובות-חברים."

כת בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "קבוצה סגורה"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*