פסיכיאטר אוסטרי

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: פסיכיאטר אוסטרי.
זוהי הגדרה בת 15 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: אדלר, זיגמונד פרויד .

מידע רנדומלי על הביטוי "אדלר":

אורי אדלר (נולד ב-8 בספטמבר 1973, י"א באלול תשל"ג) הוא זמר-יוצר, שחקן, מפיק ומאמן-אישי בסוגת מוזיקה יהודית מקורית.

אדלר נולד בתל אביב בשכונת יד אליהו. אביו היה עיתונאי הצופה ברוך אדלר ואימו רחל הייתה מפקחת בחינוך הממלכתי-דתי במשרד החינוך. גדל בבית מגורי העיתונאים וילדותו עברה עליו במוסדות בני עקיבא, תנועה בה היה חניך ומדריך. בגיל 18 החל ללמוד בישיבת ההסדר קריית שמונה, שם פגש את הזמר ירמיהו שהפך לחברו ובהמשך שיתף עמו פעולה כזמר באלבום הניגונים האתני "נהרה". בשירותו הצבאי שירת כלוחם חי"ר בחטיבת הצנחנים שם התוודע לרבי נחמן מברסלב שהפך למורה הדרך שלו. לאחר השחרור למד במוסדות ישיבתיים שונים.

אדלר מנגן בגיטרה מנערותו ובגיל 26 הצטברו אצלו מאות לחנים ושירים. אז פגש את המפיק המוזיקלי של אלבומיו, יהודה אשש ואיתו הקליט את שלושת אלבומי החומר המקורי. יחד עם "חבורת נהורא" שהקים הקליט את האלבום הראשון שנקרא בעל השדה. האלבום כולל בעיקר מלים מהמקורות, מפסוקים ומרבי נחמן מברסלב. ארבע שנים לאחר מכן יצא האלבום השני אור נעלם ובו כלולים גם שירים שכתב אדלר. הקו המוזיקלי באלבומים אלה הוא רוק רוחני בטעם של פעם ונגיעה אתנית. באלבום החומר המקורי השלישי אל ומתוך האינסוף כתב את רוב השירים ונגנו איתו נגנים ידועי שם וההפקה בו מוקפדת. בשני האלבומים הראשונים נתקרא "אורי אלדר וחבורת נהורא". לאחריהם חזר לשמו המקורי, אורי אדלר, ונהורא היא חברת ההפקות שלו המפיקה אלבומים ואירועי מוזיקה.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אדלר בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "זיגמונד פרויד ":

פיטר גיי (באנגלית: Peter Gay; ‏20 ביוני 1923 – 12 במאי 2015) היה היסטוריון יהודי אמריקאי, פרופסור אמריטוס סטרלינג להיסטוריה באוניברסיטת ייל ומנהלו לשעבר של המרכז לחוקרים וסופרים של ספריית העיר ניו יורק (2003-1997). זכה לפרס על מצוינות במחקר מהחברה ההיסטורית האמריקאית ב-2004. מחברם של למעלה מעשרים וחמישה ספרים, בכללם זוכה פרס הספר הלאומי The Enlightenment: An Interpretation‏ (1969), רב המכר Weimar Culture: The Outsider as Insider‏ (1968) והספר שתורגם לשפות רבות פרויד – פרשת חיים לזמננו.

פיטר גיי נולד בברלין, גרמניה ב-1923, למשפחה יהודית, כפיטר יואכים פרוהליך (בגרמנית: Peter Joachim Fröhlich) בברלין. הוא ומשפחתו נסו מגרמניה הנאצית ב-1939 והגיעו לארצות הברית ב-1941. בברלין הוא למד בגימנזיום גתה. משפחתו הזמינה בהתחלה כרטיסים בספינת סנט לואיס (שלבסוף נשללו מנוסעיה הויזות), אולם הם שינו את הזמנתם להפלגה מוקדמת יותר לקובה. הוא הגיע לארצות הברית ב-1941 וקיבל אזרחות אמריקאית ב-1946, אז שינה את שמו מפרוהליך (שפירושו בגרמנית "אושר") לגיי. גיי רכש את השכלתו באוניברסיטת דנבר בקולורדו, שם קיבל תואר ראשון ב-1946 ובאוניברסיטת קולומביה, שם קיבל תואר שני ב-1947 ודוקטורט ב-1951. גיי עבד כפרופסור למדע המדינה באוניברסיטת קולומביה בשנים 1955-1948 וכפרופסור להיסטוריה בשנים 1969-1955. הוא לימד באוניברסיטת ייל החל מ-1969, כפרופסור להיסטוריה אירופית אינטלקטואלית ומשווה והתמנה לפרופסור סטרלינג להיסטוריה ב-1984 ועד ליציאתו לגמלאות ב-1993.

זיגמונד פרויד בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "פסיכיאטר אוסטרי"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*