פיר

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: פיר.
זוהי הגדרה בת 3 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: חור, גומה, חפירה .

קצת על חור:
חור הוא חסר חומרי המתקיים בעצם מסוים, כגון פיסת בד שבה יש חור (כלומר אזור שבו אין בד). במינוח של הטופולוגיה, משטח שבו יש חור יחיד הוא בעל גנוס 1, ובאופן כללי: משטח שבו n חורים הוא בעל גנוס n. חור מסוג זה מאפשר לעבור מצד אחד של העצם לצדו האחר. בעצם תלת ממדי, חור הוא לעתים רק שקע בעצם (למשל חור באדמה), כלומר זהו חסר שאינו מאפשר מעבר מצד אחד של העצם לצדו האחר. בשני המקרים לחור אין קיום עצמאי – קיומו הוא חסר בעצם הסובב אותו.
כלי עבודה אחדים משמשים ליצירת חורים בחומרים שונים:

מקדחה משמשת ליצירת חורים בחומרים קשים כגון מתכת, אבן, עץ ועוד.
מרצע משמש לניקוב חורים בעור.
מנקב משמש לניקוב חורים בנייר.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

פעמים רבות נחשב החור לפגם שיש לתקנו. חור בבגד מתוקן באמצעות טלאי, ולעתים בתיקון אומנותי, שנועד להסתיר את החור כלא היה. חור בקיר נהוג לסתום בגבס. חור במכנסי ג'ינס נחשב לאמירה אופנתית, ויש היוצרים אותו בכוונה במכנסיים חדשים. יש הנוהגים לנקב חורים בתנוך, לשם תליית עגילים.
בהשאלה מהמשמעות המוחשית של המילה "חור", נהוג להתייחס גם לחור בעצמים לא מוחשיים: חור בתקציב הוא גרעון שאינו מאפשר עמידה במשימות שלהן נועד התקציב, וחור בהשכלה הוא חוסר בידע בסיסי. "חור בראש" הוא רק לכאורה חור בעצם מוחשי, מפני שלמעשה משמש ביטוי זה לתיאור מטרד.
בעצם מבודד, החור הוא אזור שמוליך חשמל. על הבדל זה מבוסס כרטיס ניקוב, שבו צירופי חורים משמשים לייצוג תווים. לכתיבת נתונים על כרטיס ניקוב שימשה מכונת ניקוב.
אף שחור מייצג חסר, המושג חור שחור באסטרופיזיקה מייצג דווקא מסה גדולה מאוד – גרם שמים בעל שדה כבידה כה חזק עד ששום גוף, לרבות אור, אינו יכול להתנתק ממנו.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "פיר"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*