פילוסוף אנגלי

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: פילוסוף אנגלי.
זוהי הגדרה בת 13 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: הובס, לוק .

קצת על תומאס הובס:
תומאס הובס (אנגלית: Thomas Hobbes)‏ (5 באפריל 1588 – 4 בדצמבר 1679) היה הוגה דעות ופילוסוף פוליטי אנגלי, אשר התפרסם בעיקר בזכות ספרו "לויתן" (Leviathan 1651), העוסק בשלטון ובסמכות.
הובס מציג את ההיסטוריה האנושית כהיסטוריה של מאבק סביב הישרדות וצבירת כוח. על-פי הובס, מצבו הטבעי של האדם הוא מלחמת כל-בכל, והוא מתאר את התפתחות החברה האנושית כהתאגדויות שונות של בני אדם לצורך הגנה הדדית.
הובס היה בנו של כומר חסר השכלה ורע מזג שפוטר לאחר מריבה עם כומר אחר. תומאס הובס נאלץ לעבור אל דודו. הוא למד לימודים קלאסים ובגיל 15 הלך ללמוד באוקספורד שם למד לוגיקה ואת אריסטו. הוא טען מאוחר יותר שלא למד דבר באוניברסיטה ובכתיבתו הוא מבקר את האוניברסיטאות. בשנת 1610 כשהיה בן 22 הוא התמנה למורהו של הלורד הרדוויק. באותה תקופה הוא התוודע לעבודותיהם של גלילאו וקפלר שהשפיעו עליו רבות. באמצעות לורד הדוויק הובס פגש את בן ג'ונסון ופרנסיס בייקון. לאחר מותו של הלורד הובס עבר לפאריס וכשחזר הפך למורהו של בנו של הלוד. יחד הם נסעו לאיטליה ופגשו את גלילאו. בשנת 1637 הם שבו לאנגליה.
הובס סבר כי האדם תוקפני הן משום שהוא מעוניין בצבירת כוח ורכוש למען סיפוק יצריו, והן משום שהוא מגן על עצמו כנגד תוקפנותם האפשרית של בני אדם אחרים. על-פי הובס, אדם יהיה בטוח רק כאשר ישלוט באופן בלעדי על כל בני האדם האחרים, אך זהו מצב בלתי אפשרי למימוש. הסמכות והחוק, לפי הובס, נובעים משני גורמים: צורך בני האדם להתאגד כנגד הטבע וכנגד בני אדם אחרים, ויכולתם של בני אדם להפעיל כוח זה על זה, על מנת לשלוט לטווח ארוך.
על פי הובס, כל שלטון מבטא את צרכי השכבה השלטת בצבירת כוח על ידי שאיפה להעמיק את שליטתו בחברה. יתרה מזו, בתהליך ההיסטורי המודרני הולכות המדינות וצוברות כוח (ביחס לפרטים בהן), עד שהן הופכות למוקדי כוח בלתי מוגבלים. תופעה זו השווה הובס ללוויתן, כשם ספרו הדן בנושא.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "פילוסוף אנגלי"

השאר תגובה