עיר קיט בחצי האי סיני

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: עיר קיט בחצי האי סיני.
זוהי הגדרה בת 21 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: דהב .

קצת על דַהַבּ:
דַהַבּ (בערבית: دهب) היא עיר בחופו המזרחי של חצי האי סיני באמצע הדרך בין שארם א-שייח לנואיבה. האזור המכונה דהב מורכב מהעיר דהב עצמה ומשני כפרים בדואים הסמוכים אליה מצפון. הקטן מביניהם נקרא מָשְרָבּה והגדול והצפוני יותר נקרא אָסאלָה. בערבית, פירוש השם דהב הוא "זהב". בזמן השלטון הישראלי היה במקום ישוב בשם "די זהב", שכונה כך על סמך זיהוי המקום עם "די זהב" הנזכר בתחילת ספר דברים.
דהב ידועה בשונית האלמוגים העשירים שמסביבה שעשתה אותה יעד תיירות פופולרי לישראלים ואירופיים. בין אתרי הצלילה שבסביבותיה מוכרים בעיקר "החור הכחול", "הפעמונים" וה-"קניון". בסביבותיה של דהב מלונות ומועדוני צלילה לרוב. רוב התיירות הממוסדת ממוקמת מסביב לעיר ואילו התיירות הזולה יותר נמצאת במפרץ של הכפר אסאלה. משנות ה-90 דהב מצויה בהתפתחות מהירה בעקבות התגברות התיירות. בעיר שבעבר הלא רחוק היו בה טלפונים ספורים ולא היה בה אפילו בנק יש כיום טיילת, בתי קפה עם חיבור לאינטרנט ותשתיות מתקדמות.
ב-24 באפריל 2006 ארגון הטרור "מונותאיזם וג'יהאד" (Jama'at al-Tawhīd wal-Jihad) ביצע פיגוע באתרי תיירות בעיר. המתקפה כללה שלושה מחבלים מתאבדים, שמחקירת האירוע התברר שהיו בדואים, שפוצצו בו זמנית שלושה מטעני נפץ. בפיגוע נהרגו 23 בני אדם, רובם מצרים, ונפצעו כ-80 בני אדם, בתוכם תיירים מישראל וממדינות רבות נוספות.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "עיר קיט בחצי האי סיני"

השאר תגובה