עוף גדה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: עוף גדה.
זוהי הגדרה בת 7 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: תמירון .

מידע רנדומלי על הביטוי "תמירון ":

תמירון מצוי (שם מדעי: Himantopus himantopus) הוא מין של ציפור ממשפחת הסייפניים. לתמירון רגליים ארוכות ומכאן שמה. הוא נפוץ ממערב אפריקה ועד אירופה ליד מקווי מים רדודים (בריכות דגים, אגמים ונחלים).

התמירון דומה לחסידה, אך הוא קטן יותר. רגליו גבוהות ודקות ומקורו ארוך ודק. משקל התמירון מגיע עד 160 גרם, ואורך גופה מגיע עד 36 ס"מ. גב התמירון, כנפיו ומקורו שחורים, רגליו ורוד כהה ושאר גופו לבן.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

התמירון ניזון לרוב מחרקים, סרטנים קטנים, רכיכות, דגים וראשנים.

התמירון חי בלהקות קטנות, חלקם נודדות וחלקם לא. בישראל ישנם מושבות קבע של תמירונים ובנוסף ישנם תמירונים שחורפים בישראל (הם מגיעים בסתו ועוזבים עם בוא האביב).

הזכר בונה קן בקרבת אזור מים או בשהוא בונה מעין גבעה בתוך מים רדודים. הזכר מזמין את הנקבה להצטרף אליו לבניית הקן באמצעות קולות וזריקת עשב אשר משמש לבניית הקן אל עבר הנקבה. כאשר הנקבה מצטרפת אל הזכר הם בונים את הקן יחדיו בעזרת עשבים וגבעולים שונים. את הקן נוהג התמירון לחזק בעזרת אבנים.

שני בני הזוג דוגרים על הביצים כאשר הם מתחלפים כל כמה שעות. כאשר הציפור המחליפה חוזרת לקן היא נוהגת להביא עימה חומרי קינון לחיזוק הקן והגדלתו מפני הסכנות של המים המקיפים את הקן. הדגירה נמשכת בין שלושה לארבעה שבועות לאחריהם בוקעים אפרוחים בצבע צהוב-שחור.

תמירון בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "עוף גדה"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*