עוף ביצה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: עוף ביצה.
זוהי הגדרה בת 8 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: כפן, קמיקי, שיקשק, איבוס, לבנית, ברודית, רלית, מגלן, חרטומן .

קצת על כפן:
כפן (שם מדעי: platalea) (נקרא בעבר אבי הכף) הוא סוג עוף ביצה במשפחת הכפניים שבסדרת החסידאים.
הכפן הוא בעל כנף גבוה המגיע לגובה של 75 – 90 ס"מ. הוא חי באזורים חמים או ממוזגים, ומצוי בקרבת מקווה מים אגמים, נהרות וביצות. אורך כנפי הכפן מגיע ל40 ס"מ, ובעת תעופה מוטות הכנפיים מגיעות ל-120 ס"מ. משקלו כ- 1.5 ק"ג ואף יותר. אורך מקורו כ- 21 ס"מ והוא שטוח ומתרחב בקצהו לכמו כף, ומכאן שמו "כפן".
הכפן מוצא את מזונו בעזרת מקורו הארוך, אותו הוא מניע בבוץ, ושולה בעזרתו חרקי מים (שפיראים בריומאים יתושיים וכו'), רכיכות, צפרדעיים וסרטנאים. הוא שחיין מעולה, ומבצע צלילות לעומק רב.
הכפן בונה את קנו מזרדים וענפים, ומסתיר אותו בין שיחים ועצים נמוכים. הנקבה מטילה בין 2 ל- 5 ביצים לבנות, ושני ההורים דוגרים עליהן לסירוגין. האפרוחים בוקעים אחד אחרי השני, כשהם עוורים ואינם מסוגלים לטפל בעצמם, וההורים מאכילים אותם באוכל אשר עוכל על ידם ומוקא שנית. מקורו של האפרוח, קצר וישר והוא מקבל את צורתו האופיינית, רק בהגיע העוף לבגרות.
בישראל נפוץ המין כפן אירופאי (Platalea leucorodia), הנקרא גם כפן לבן, אורך גופו מגיע לכ- 60 ס"מ ונוצותיו לבנות. מרבית הפריטים דוגרים בחורף, אך פריטים מסוימים חולפים בנדידה או באים בקיץ ואינם דוגרים.
באוסטרליה חי הכפן צהוב המקור, אשר מלבד מקורו גם רגליו צהובות. הוא נצפה גם בניו זילנד, אי הלורד האו והאי נורפוק. עוף זה מקנן על עצים.
בדרום אמריקה, באיים הקאריביים ובאזורי הגולף קואסט (Gulf coast) שלחוף מפרץ מקסיקו בארצות הברית, נפוץ הכפן הורוד. זהו היפה מבין מיני הכפן. אורכו כ- 80 ס"מ, עורפו וגבו לבנים ושאר נוצותיו ורדרדות אדמדמות, מקורו אפור ורגליו אדומות.
באזורי החופים של מזרח אסיה נפוץ הכפן שחור הפנים ההעוף שאורכו כ- 76 ס"מ, נמצא כיום בסכנת הכחדה. פניו ורגליו של כפן זה שחורות בעוד ששאר הגוף לבן.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "עוף ביצה"

השאר תגובה