עגונה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: עגונה.
זוהי הגדרה בת 5 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: אישה שבעלה נעלם ולא נתן לה גט .

קצת על עגינות:
המונח עגינות (מלשון עוגן) יוחד, מלכתחילה ביהדות, לציון מצבה של "אישה שבעלה הלך למרחקים ואין ידוע אם הוא חי או מת", כלומר, לאשה הנשואה פורמלית אך בעלה נעלם ועל כן מחד, אינה יכולה לחיות עם בן זוגה, ומאידך, אינה יכולה לסיים את הנישואין. אולם, השימוש במושג התרחב בלשון ובספרות ההלכתית‏[1], לכלול מצבים אחרים בהם אישה או איש נמצאים בזיקה לנישואין קודמים שלא ממומשים בפועל אך מונעים מהם נישואין אחרים בהתאם להלכה, ובין השאר למקרים שבהם אחד מבני הזוג לקה במחלה קשה (תרדמת, אבדן שפיות וכדומה) המונעת ממנו להתגרש, לתופעות של סרבנות גט כמו גם לשומרת יבם שאינה יכולה מסיבה כלשהי לעבור חליצה, ואף למקרה הנדיר של יבם שאלמנת אחיו מסרבת לחלוץ בעבורו.
בעוד שבעבר הדגש במושג העגינות היה על העלמות הבעל, תופעה שהייתה שכיחה בגלל עזיבת הגברים את מקום מגוריהם לתקופות ארוכות לצורך פרנסה או מלחמה והיעדר אמצעי קשר מהירים, הרי שבימינו נדיר שאדם נעלם ללא להשאיר עקבות ועיקר בעיית העגינות נובעת ממקרים בהם גבר מסרב לתת גט או אישה מסרבת לקבל גט. עם זאת, גם בימינו יש מקרים של בעלים שנעלמים, אם כאלו שנעלמו באסון, כשההנחה היא שמתו אולם אין ראיות לכך, ואם כאלו שברחו לארץ אחרת ולא ניתן לאתרם. בתי הדין הרבניים מחזיקים קרן כספי לצורך סיוע לעגונות. רובו של הכסף מוקדש לאיתור בעלים שנעלמו, אולם חלק ממנו מוקדש לתשלום לסרבני גט כדי לשכנעם לתת גט לנשותיהם.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "עגונה"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*