ספר של מאיר שלו

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: ספר של מאיר שלו.
זוהי הגדרה בת 15 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: יונה ונער .

קצת על יונה והנער:
יונה ונער הוא רומן מאת הסופר הישראלי מאיר שלו, שיצא לאור בשנת 2006.
זהו הרומן השישי של מאיר שלו, ואף הוא כקודמיו הפך לרב-מכר עם צאתו לאור. מקור שמו של הספר הוא בשירו של חיים נחמן ביאליק שבו מופיע הביטוי "יוֹנָה עִם נַעַר".
הספר מתאר במקביל שני סיפורים נפרדים לכאורה שמתאחדים בהמשך לעלילה אחת. בשלב מסוים מגלה הקורא את החוט המקשר ביניהם.
הסיפור האחד הוא על יאיר מנדלסון, מדריך תיירים, המספר בגוף ראשון על חייו בילדותו ועל הקשר המיוחד שלו עם אמו, לצד חייו בהווה. האב הוא רופא ירושלמי מפורסם. אמו של יאיר מכנה את האב באופן קבוע בשם "אביכם", כלומר אביהם של שני בניה, ומעולם לא דיברה עליו כ"אבא" או "אביך" בלשון יחיד, כך ששני הבנים היו משחר ימיהם משוכנעים שזהו שמו הפרטי. בימי ילדותו של יאיר בירושלים יוצרת המשפחה קשרי ידידות עם משפחה אחרת, ולימים תהפוך הילדה באותה משפחה, חברת ילדותו של יאיר, לקרובה לו אף יותר, לאחר שנים של בדידות בנישואיו הכושלים. אמו, שבאמצע החיים עזבה את אביו ועברה להתגורר בגפה, מורה לו על ערש דווי ללכת למצוא לעצמו בית ואושר עם אהובת נעוריו. סיפורו של יאיר הוא סיפורו של גבר שגדל בירושלים של שנות החמישים והשישים, על אוהבים, על נישואיו שלא הצליחו, על עצמו, על אמו ועל ילדותו.
הסיפור השני ברומן "יונה ונער" הוא על נערה ונער ("הילדה" ו"התינוק") ועל סיפור אהבתם, בימי מלחמת השחרור. כל אחד מהם עוסק בנפרד בגידול יוני דואר של ארגון "ההגנה". הנערה מגדלת את היונים בשובך בגן החיות של תל אביב, ואילו הנער מטפל בשובך בעמק הירדן. "התינוק", ילד נמוך וכהה שיער, שכינויו זה דבק בו גם לאחר שגדל, מתבלט באהבתו ליונים ונבחר כעוזר למגדלת יוני הדואר מטעם ארגון "ההגנה" השוהה בקיבוץ. לפרקים הוא נוסע לתל אביב, שם פגש באחת הפעמים את הילדה ומאז הם שומרים על קשר ביניהם באמצעות היונים שלהם. בהמשך מתגייס "התינוק" לפלמ"ח, מוצב בחטיבת הראל ומשרת תחת קצין המבצעים של הגדוד הרביעי[1] כיונאי. הפגישה האחרונה ביניהם הייתה כשהיו בני 18, לפני תחילת מלחמת השחרור. בדרכו חזרה לקיבוץ קריית ענבים מותקפת השיירה ו"התינוק" לוקח חלק לראשונה בלחימה[2], ואף זוכה לשבחים ממפקדו, קצין המבצעים.
סיפור אהבתם מסתיים בנפילתו של הבחור בקרב על מנזר סן סימון בירושלים. לפני מותו הוא מספיק לשלוח לאהובתו, באמצעות יונת דואר, אות חיים אחרון, הוא הקשר בין סיפורם של "הילדה" ו"התינוק" לסיפורו של יאיר מנדלסון.
כספרים אחרים של מאיר שלו, הספר כתוב בשפה עשירה, שמתובל בה הומור דק וחשיבה פרועה.
הספר נמכר בלמעלה מ-100,000 עותקים.
נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "ספר של מאיר שלו"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*