ספר של ויליאם גולדינג

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: ספר של ויליאם גולדינג.
זוהי הגדרה בת 21 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: בעל זבוב .

קצת על בעל זבוב:
בעל זבוב (באנגלית: Lord of the Flies) הוא רומן אלגורי שנכתב על ידי הסופר זוכה פרס נובל לספרות ויליאם גולדינג, בשנת 1954. הספר הוסרט פעמיים: ב-1963 וב-1990. הספר מתאר את קורותיה של קבוצת ילדים בריטיים שנקלעו על-כרחם בעקבות התרסקות מטוס לאי בודד ללא קשר לעולם. עיקרה של העלילה בחברה המעוותת אותה בונים הילדים באי. שם הספר מתייחס לאל הכנעני בעל זבוב.
בתקופה בה נכתב הספר הייתה נפוצה ספרות האיים באירופה. ספרים רבים נכתבו על פי דגם חוזר בו קבוצת ילדים נקלעת לאי בודד, מנותקת מהעולם המוכר לה, ומצליחה במשך הזמן ליצור באי "חברה" אוטופית המחקה ומיישמת את המודל המוכר של חברה מערבית דמוקרטית-נאורה. גולדינג בא להתריס כנגד אלו בספרו. החברה אותה בונים הנערים ב"בעל זבוב" שונה במהותה מן הדגם הטיפוסי. חרף חינוכם הטוב מתנתקים הנערים מהחברה התרבותית ונסחפים אחרי יצריהם לכדי יצירת חברה פראית בה האדם מתגלה כאויב הגדול של עצמו. מטרתו של גולדינג הייתה לעורר מחשבה על טבעו האמיתי של האדם שמתגלה לעתים קרובות כרחוק מאוטופי ואף יצרי ואכזרי. על כן עוסק הספר גם בשאלת יצר האדם: האם האדם הוא טוב מיסודו והמוסדות הם אלו המשחיתים אותו או שמא האדם רע מעצם טבעו? גולדינג בוחר באופן ברור באפשרות השנייה. בכך נוקט גולדינג עמדה ברורה בשאלה מהותית זו שבסיסה בוויכוח בין הזרם הליברלי לזרם הריאליסטי ביחסים הבינלאומיים. את הספר יש גם להבין על רקע מלחמת העולם השנייה שהספר נכתב בסופה. גולדינג מנסה לענות במידה רבה בספרו על האופן בו דיקטטור כהיטלר ואידאולוגיות קיצוניות כנאציזם מצליחים להשתלט על אומה תרבותית.
נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "ספר של ויליאם גולדינג"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*