סם קשה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: סם קשה.
זוהי הגדרה בת 6 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: קוקאין .

קצת על קוקאין:
קוקאין הוא אלקלואיד טרופאני, סם ממכר ביותר, המופק מעלי צמח הקוקה, שגדל בעיקר בדרום אמריקה באזורים ההרריים של קולומביה, בוליביה ופרו.
עלי הקוקה נקטפים, נגרסים, ומושרים בחומר אתרי כמו מדלל צבע, בנזין ואחרים. לאחר ההשריה מסננים מהנוזל את תמצית העלים. החומר המתקבל עובר תהליכי סינון ומיצוק בעזרת תוספים שונים עד אשר מתקבלת עיסה לבנה שייבושה מביא לקבלת האבקה הלבנה הגבישית של הקוקאין.
השפעות הקוקאין כוללות המרצה של מערכת העצבים המרכזית, דיכוי התיאבון ותחושת אופוריה ומרץ. בנוסף לכך, הקוקאין מחולל אפקט של הרדמה מקומית, והיה בשימוש לצרכים אלה לפני שהתגלה כסם פסיכואקטיבי.
הקוקאין נחשב "סם של עשירים", בשל מחירו הגבוה (כמאה דולר לגרם).
קוקאין משמש ברפואה להרדמה, בעיקר בניתוחי עיניים, אף וגרון, אך בשל היותו חומר רעיל וממכר, הפצתו, אחזקתו וצריכתו שלא למטרות רפואיות אסורות כמעט בכל רחבי העולם.
הקוקאין פועל ישירות על קולטנים של המוליך העצבי דופמין. קוקאין הוא אגוניסט‏ דופמינרגי, הפועל על ידי חסימת הנשא לספיגה חוזרת של דופמין חזרה לתא הקדם-סינפטי. פעילות היתר של הדופמין היא הגורמת להשפעות הסם. ההשפעות המחזקות של קוקאין נגרמות עקב פעילות היתר של הדופמין בגרעין האקומבנס. קוקאין הוא אחד הסמים הממכרים ביותר, כנראה בשל השפעתו הישירה על מערכת החיזוק. משתמשי קוקאין מייחסים כאבי גב כרוניים לנזק כתוצאה מהשימוש, ואף נטבע מטבע לשון הולם באנגלית.
נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "סם קשה"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*