סחריר

סחריר
הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: סחריר.
זוהי הגדרה בת 5 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!
ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: ספין.

מידע רנדומלי על הביטוי "ספין":

מספר קוונטי (quantum number) הוא ערך מספרי המתאר כמות נשמרת של גודל פיזיקלי בדינמיקה של מערכת קוונטית – מערכת של חלקיקים קוונטיים, אחד או יותר.

למשל, עבור אלקטרונים, המספרים הקוונטיים מוגדרים כ"סט של ערכים מספריים אשר נותנים פתרונות מקובלים של משוואת הגלים של שרדינגר עבור אטום המימן".

היבט חשוב של תורת הקוונטים הוא קוונטיזציה של כמויות נצפות, הנובע מכך שמספרים קוונטיים הם קבוצות בנות מניה של סט דיסקרטי של מספרים שלמים, חצי שלמים או שליש שלמים, על אף שבמקרים מסוימים ערכם שואף לאינסוף. זהו אחד ההבדלים בין מכניקת הקוונטים לבין המכניקה הקלאסית, בה הערכים המאפיינים את גדלי המערכת, כגון ערכי מסה, מטען חשמלי או תאוצה, הינם רציפים ולא בדידים. מספרים קוונטיים רבים הם גודל חסר ממד.

מרבית התהליכים הפיזיקליים מקיימים חוק שימור, כלומר, לאחר שחלקיק, או מערכת של חלקיקים, הופכים לחלקיקים אחרים, סכום המספרים הקוונטיים שאפיינו את החלקיקים הנכנסים זהה לסכום המספרים הקוונטיים המאפיינים את החלקיקים היוצאים. לדוגמה, אם אלקטרון (בעל מטען חשמלי של מינוס 1) ופוזיטרון (בעל מטען חשמלי של 1) מאיינים זה את זה, סכום המטענים החשמליים של החלקיקים היוצאים מהאירוע חייב להיות 0. אכן, תוצאה שכיחה של התנגשות אלקטרון-פוזיטרון היא שני פוטונים, שמטענם החשמלי הוא 0. לעומת זאת, ישנם תהליכים פיזיקליים שאינם משמרים חלק מהמספרים הקוונטיים של החלקיקים הנכנסים, כלומר, חוק השימור מופר. דוגמה לתהליך כזה היא המרה של קווארקים מסוימים לקווארקים אחרים, כפי שעושה למשל דעיכת בטא, המשנה את האיזוספין, שהוא מספר קוונטי של טעם (flavor quantum number), בין החלקיק הנכנס לחלקיק היוצא. תהליכים כאלו מתווכים לעתים קרובות על ידי הכוח החלש. לפי משפט נתר, חוקי שימור קשורים לסימטריה. לכן, תהליכים המפירים חוק שימור הם דוגמה לשבירת סימטריה, בפרט שבירת סימטריה ספונטנית.

ספין בויקיפדיה