סוג חרק מעופף

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: סוג חרק מעופף .
זוהי הגדרה בת 15 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: רפרף, ציקדה.

מידע רנדומלי על הביטוי "רפרף":

רפרף הגפן (שם מדעי: Theretra alecto) הוא סוג של רפרף.

מוטת כנפיו של רפרף הגפן נעה בין 9 ל-9.5 ס"מ. אורך גופו כ-5 ס"מ ורוחבו כס"מ אחד. אורך חדקו כ-5.5 ס"מ. כנפיו הקדמיות חומות כששפתן החיצונית חומה כהה ואילו הכנפיים האחוריות אדומות. בבסיסן כתם שחור.

בין מאי לאוקטובר מטילה הנקבה ביצים על עלי גפן (מכאן שמו) וגפנית. צורתן עגלגלה, צבעה ירקרק ולפני ההטלה היא משנה צבעה לצהבהב. חמישה ימים לאחר מכן בוקע הזחל. אורך גופו כ-5 מ"מ, הוא ירוק, עם "קרן" (מעין זנב) סגולה-שחומה. עם גדילת הזחל הקרן קטנה וצבעיה משתנים. נצפו שני צבעי יסוד לזחלים: זחלים שנשארים ירוקים עד התגלמותם, וכאלה שמחליפים צבעם לחום עד שחור לאחר אחד הנשלים. תהליך ההתנשלות נמשך ממספר דקות בקיץ עד לכשעה בסתיו, כשהטמפרטורה היא 15 מעלות צלזיוס. הזחל לרוב אוכל את העור שהשיל. שלב הזחל נמשך 14-17 ימים אצל הזחלים שבקעו במאי-אוגוסט. אצל הזחלים שבקעו בספטמבר-אוקטובר, שלב זה נמשך כ-21 ימים.

אורך הגולם בין 6 ל-8 ס"מ ורוחבו כ-1.3 ס"מ. צבעו חום מנוקד ומקווקו בשחור. בין פרקי הבטן טבעות אדמדמות ורודות ובאזור הכנפיים קוי אורך צרים אפורים-שחורים, עם נקודות שחורות רחבות יותר עליהם. שלב הגולם נמשך בזחלים שהתגלמו בחודשים יוני-אוגוסט בין 17-20 ימים. אצל הזחלים שהתגלמו בחודשים ספטמבר-אוקטובר השלב נמשך כארבעה שבועות. הבוגרים לרוב מגיחים בשעות הערב המאוחרות.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

רפרף בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "ציקדה":

T. j. ishigakiana
T. j. japonensis

Tanna japonensis, המכונה גם "היגורשי" (ביפנית: 蜩,‏ 茅蜩,‏ ひぐらし), הוא סוג של ציקדה – משפחה של חרקים, השייך לסוג Tanna. תפוצתו בכל רחבי מזרח אסיה והוא נפוץ במיוחד ביפן, שם ניתן לשמוע את צרצורו הצווחני בדרך כלל בערבים ובבקרים.

שמו בקאנג'י נגזר מהתו עבור "מיסקנתוס" (Miscanthus), סוג של צמח קנה שהוא נוהג לאכלס. ביפן הוא מכונה גם "קאנאקאנה" (カナカナ) בשל הרעש שהוא מפיק.

אורכו של זכר בוגר נע בין 28 ל-38 מילימטרים, ואורכה של הנקבה 25-21 מילימטרים. בטנו של הזכר ארוכה ועבה יותר מזו של הנקבה, מאפיין שמקל על ההבחנה ביניהם. בנוסף חלל הבטן הפנימי של הזכר מפותח יותר ומאפשר לו להפיק קריאות בעלות תהודה רבה יותר.

צבע הגוף של החרק הוא חום-אדמדם. גוון ירוק מופיע סביב עיני התשבץ ובמרכז בית החזה, למינים השוכנים בהרים יש גוון כהה יותר.

ביפן החרק חי במגוון גדול של בתי גידול החל באקלים היבשתי הלח של הוקאידו בצפון וכלה באקלים הסובטרופי הגשום של האי אמאמי אושימה שבדרום איי ריוקיו סמוך לטאיוואן (תת-מינים כדוגמת T. j. ishigakiana). מחוץ ליפן הוא מצוי בתפוצה נרחבת בסין. בעבר הייתה טענה שהתבררה כשגויה כי החרק שכן פעם גם בחצי האי של קוריאה.

ציקדה בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "סוג חרק מעופף"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*