נקודה במסך המחשב

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: נקודה במסך המחשב.
זוהי הגדרה בת 16 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: פיקסל .

קצת על פיקסל:
פיקסל (קיצור של Picture Element) היא יחידת מידע גרפית בסיסית, המתארת נקודה בתמונה. החלק הקטן ביותר של הקווים, התווים, והצורות שעל צג המחשב או בתמונה המודפסת. כל תמונה בנויה ממאות אלפי עד עשרות מיליוני נקודות קטנות, ונקודה זו היא יחידת תמונה.
ככל שהתמונה מורכבת מיותר פיקסלים, רמת האבחנה שלה תהיה גבוהה יותר, ויאמר עליה שהרזולוציה שלה גבוהה יותר. התמונה תכיל יותר פרטים ותהיה חדה, טובה וקריאה יותר. רזולוציה של מסכים בינוניים היא ברמה של 600 על 800, כלומר, תמונת מסך כזו מורכבת מ-480,000 פיקסלים.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

פיקסליזציה בתמונה

במצלמות דיגיטליות טובות מספר הפיקסלים לתמונה הוא מיליוני פיקסלים- בדרך כלל 5-15 מיליון (מיליון פיקסלים, או 1,048,576 במדויק, קרויים מגהפיקסל). בשילוב עם עדשה טובה מספיק, יכולת אבחנה גבוהה זו נותנת תמונות איכותיות וברורות. אחד ההבדלים בין מסכים לספרים הוא שהרזולוציה בספר גבוהה פי כמה מבמסך מחשב, דבר הגורם לנו לקרוא את הכתב בספר, מבלי שהעין תתאמץ ותתעייף, כפי שהיא מתאמצת בקריאה של כתב ממסך מחשב. (הבדל נוסף הוא בכך שהספר מחזיר אור, והמסך קורן אור)
לעתים, כאשר הרזולוציה של התמונה נמוכה מדי, מתרחשת תופעה שבה ניתן להבחין בנקודות המרכיבות את התמונה. תופעה זו נקראת פיקסליזציה, והיא מעידה על כך שהגענו לרמת אבחנה לא טובה, לרוב בשל הגדלת התמונה.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "נקודה במסך המחשב"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*