נמלה לבנה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: נמלה לבנה.
זוהי הגדרה בת 9 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: טרמיט .

קצת על טרמיטאים:
טרמיטאים (שם מדעי: Isoptera) הם סדרה במחלקת החרקים.
אלה הם חרקים דמויי תיקן או נמלה, קטנים, חיוורים ולעתים קרובות חסרי עיניים וכנפיים. הם חיים במושבות המונות עד 10 מיליון פרטים (וכ-50 אלף פרטים בממוצע), והמלך והמלכה הנם הפרטים היחידים בממלכה שמתרבים. בניגוד לדבוראים ולנמליים שמזדווגים פעם אחת, הזכר נשאר לצד הנקבה ומפרה אותה כל כמה ימים לצורך המשך הטלת הביצים. הטרמיטאים ניזונים מכרסום עץ, ומסוגלים לעכל תאית במהירות וביעילות באמצעות חיידקים סימביוטיים.
בארץ ישראל כמה סוגי טרמיטים, בעיקר לאורך שפלת החוף, דרום הארץ ומדבר יהודה. בשנים האחרונות נצפה גידול משמעותי בשכיחות הטרמיטים בישראל, ככל הנראה כתוצאה מ"ייבוא" הבעיה עם רהיטי עץ שיוצרו בארצות אחרות.
הטרמיטים בונים קינים שמתנשאים לעתים גם לגובה של כמה מטרים, ומהווים סימן היכר מובהק לנוכחותם. אלו עשויים מחומר קשה ועמיד שנוצר מערבוב של חול עם הפרשות הטרמיטים המכילות סוכרים רבים ופועלות כדבק חזק ביותר. חוזק החומר מאפשר לטרמיטים לבנות לגובה מרשים ומקשה על טורפים פריצה אל הקן.
הדעות לגבי חוקיותיה של הסדרה חלוקות ויש הטוענים שהיא צריכה להיות תחת סדרת התיקנאים.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "נמלה לבנה"

השאר תגובה