נוטר

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: נוטר.
זוהי הגדרה בת 4 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: שומר, גפיר, שוטר, שומר כעס על מישהו במשך זמן רב .

מידע רנדומלי על הביטוי "שומר":

תקופת עובייד, היא תקופה פרהיסטורית שהתקיימה בדרום מסופוטמיה בין השנים 5600 – 4000 לפנה"ס (חלק מהחוקרים מתארכים את התקופה בין 5900 – 4000 לפנה"ס, ותקופה שהיא קדומה לתקופה הכלקוליתית בארץ ישראל). התקופה נקראת על שם תל אל-עובייד, אתר הנמצא מערבית לאור. התל גם נתן את שמו לתרבות הקרויה תרבות עובייד. תרבות זו שייכת לתקופת ההתיישבות הטרום שושלתית בדרום מסופוטמיה שהתקיימה על המישור של אדמות הסחף (נקרא סחף אלוביאלי) שנוצרו מסחף הנהרות הפרת והחידקל. החפירות הארכאולוגיות שהגיעו עד לקרקע בתולה הראו שזו ההתיישבות הקדומה ביותר שהתקיימה באזור זה. ההתיישבות השתייכה לסופה של התקופה הנאוליתית ונכנסה גם לתקופה הכלקוליתית. תרבות זו התקיימה עד לתחילתה של תקופת אורוכ אשר תחילתה בשנת 4000 לפנה"ס לערך. המצאת הגלגל מיוחסת לתקופה זו.

תקופת עובייד מחולקת לשלושה שלבים:

תרבות עובייד התאפיינה בהתיישבות בכפרים גדולים, במבנים מלבניים מרובי חדרים העשויים מלבני בוץ. בתקופה זו הופיעו לראשונה המקדשים הציבוריים במסופוטמיה. ההתיישבות נעשתה בשני מדרגי התיישבות, אזור מרכזי שגודלו הגיע עד עשרה דונם מוקף בכפרים שגודלם היה עד דונם אחד.

שומר בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "גפיר":

גרשון ריבלין (20 באפריל 1914 – 27 במאי 1994) היה עורכו הראשון של בטאון צה"ל, "מערכות" ומומחה להיסטוריה צבאית של המחתרות העבריות בתקופת המנדט, מלחמת העצמאות והקמת צה"ל. כתב וערך עשרות ספרים, בהם יומניו של דוד בן-גוריון וספר תולדות ההגנה.

ריבלין נולד בדווינסק שבאימפריה הרוסית (כיום בלטביה) ועלה לארץ ישראל ב-1921, בהיותו בן 7, עם הוריו. המשפחה התיישבה ברמת גן וניהלה משק חקלאי. אביו, זלמן ריבלין, היה חבר המועצה הראשונה של העיר רמת גן ועל שמו רחוב בעיר (רחוב ז"ר).


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

בתקופת המאבק נגד הבריטים היה ריבלין לחבר בהגנה, עסק בהוצאת עיתון מחתרתי ובהפעלת תחנת שידור מחתרתית. בשנת 1940 היה לעורכו הראשון של הירחון הצבאי המקצועי הראשון בעברית, "מערכות". הוא התמיד בתפקידו עד לפרישתו מצה"ל בדרגת אלוף משנה ב-1972. בין השנים 1967 – 1973 היה עורכה הראשי של הוצאת מערכות.

בשנת 1976 היה למנהלו הראשון של המכון למורשת בן-גוריון בשדה בוקר (עד 1981). כמו כן היה עורך בהוצאה לאור עם עובד, מרצה בכיר בחוג לתולדות ארץ-ישראל באוניברסיטת בן-גוריון, חוקר במכון לחקר המחתרות באוניברסיטת בר-אילן, מפעילי הקמת מוזיאון היכל העצמאות, היסטוריון בית אברהם קריניצי (המוזיאון לתולדות רמת גן), חבר מועצת המנהלים של מוזיאון ארץ ישראל, חבר מערכת המהדורה העברית של אנציקלופדיית בריטניקה לנוער ומייסדו של כתב העת עלי זית וחרב במרכז גלילי לחקר כוח המגן.

גפיר בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "שוטר":

פעולות חיפוש ותפיסה מיועדות להשגת ראיות, אמצעי זיהוי או נכסים או לפירוק מושא החיפוש מנשקים או חפצים אסורים. חיפוש המבוצע בהרשאה הוא כלי לגיטימי בשירות רשויות החוק, אולם הוא אינו בלעדי להן: גורמים פליליים עלולים לבצע חיפוש כדי להגן על עצמם, מפני ציוד להאזנת סתר, לדוגמה, ומאבטחים אזרחיים מחפשים נשק בכניסה למקומות בילוי.

לרשויות החוק סמכויות לביצוע חיפוש במקרים מסוימים שנקבעו בחוק. שוטר מוסמך לבצע חיפוש מכח החוק. הסמכויות והמגבלות לגבי חיפוש מכח החוק מוענקות, במקרים מסוימים, גם לשוטר צבאי, סוהר ואיש שירות הביטחון הכללי. רשם הוצאה לפועל רשאי לצוות על כל שוטר, פקיד בית משפט או אדם אחר לערוך חיפוש על גופו, בכליו או בנכסים שבחזקת חייב, מיוזמתו או לבקשת הזוכה. רשם הוצאה לפועל מוסמך גם להורות על חיפוש אצל צד שלישי, אם יש לו סיבה להניח שנכסי החייב נמצאים אצלו.

ככלל, חיפוש צריך להיעשות על-פי צו חיפוש שנתן בית המשפט. בית המשפט נותן צו חיפוש לאחר שמוצג לו חומר המצדיק זאת, ובדרך כלל מצוינים בצו החפצים שאותם מותר לחפש ולתפוס. עם זאת, סעיף 24(ב) קובע כי "מי שעורך חיפוש לפי צו חיפוש ומוצא חפץ שלא הוזכר בצו, אבל יש יסוד סביר להניח שנעברה, או שמתכוונים לעבור, עבירה בו או לגביו, רשאי לתפוס את החפץ ולהביאו לפני השופט שנתן את הצו, והשופט רשאי לצוות מה ייעשה בו, כפי שיראה לנכון".

שוטר בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "נוטר"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*