נהר באריזונה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: נהר באריזונה.
זוהי הגדרה בת 12 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: סולט .

מידע רנדומלי על הביטוי "סולט ":

נהר סולט (באנגלית: Salt River, מילולית: נהר המלח) הוא נהר הזורם במדינת אריזונה, ארצות הברית, אחד מיובליו של הנהר חילה.

הנהר מתחיל את זרימתו ממחוז חילה במזרח אריזונה, כאשר שני נחלים קטנים, 'הנחל הלבן' ו'הנחל השחור' נפגשים, וזורם מערבה דרך פיניקס ונשפך לנהר חילה. בין היתר הנהר זורם דרך מספר שמורות אינדיאנים ולאחר מכן בקניון סולט ריבר והרי האמונה התפלה.

מעט מזרחית לפיניקס, ליד העיירה פאונטיין הילס, נשפך הנהר ורדה לנהר סולט.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

הנהר משמש כמקור הראשי למי שתייה של המטרופולין של פיניקס ומחוז מריקופה. בעקבות כך יש לאורכו מספר רב של סכרים ומאגרי מים: סכר תאודור רוזוולט על שם הנשיא ה-26 של ארצות הברית תאודור רוזוולט שיוצר את מאגר רוזוולט, סכר סוס מסה היוצר את מאגר אפאצ'י, סכר מורמון פלאט היוצר את מאגר קניון, סכר הרי סטיוארט היוצרים את מאגר סאגוורו וסכר ריף הגרניט אשר לא יוצר מאגר מים אלא מסיט את המים הזורמים בנהר לעבר תעלות אשר מוליכות את המים שישמשו לשתייה וחקלאות. אורך התעלות הללו מגיע ל-1,609 ק"מ. תעלות רבות נחפרו כבר במאה ה-19 ואף לפני. הנהר ממשיך לזרום מערבה דרך מסה, טמפה, סקוטסדייל ופיניקס. בעקבות סכר ריף הגרניט הנהר העובר בערים הללו יבש בחלקו הגדול, חוץ מאגם העיר טמפה, אגם מלאכותי שנבנה על מנת לאגור את מעט המים שכן זורמים, בעיקר אחרי גשמים, למטרות תיירות. למרות היותו יבש ברוב עונות השנה הנהר מתמלא ואף גורם לפעמים להצפות באזורים הנמוכים בעונות הגשומות.

סולט בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "נהר באריזונה"

השאר תגובה