משקל נקי

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: משקל נקי.
זוהי הגדרה בת 8 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: נטו .

קצת על ברוטו:
ברוטו, נטו וטרה הם שלושה מושגים הבאים להבדיל בין חלקו העיקרי, המועיל, של חפץ, ובין חלקים הנספחים אליו. מתקיים: ברוטו = נטו + טרה.
מקורן של שלוש המילים הוא באיטלקית:

brutto – גס
netto – נקי
tara – ניכוי.

דוגמאות:


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

משקל ברוטו של מוצר הוא המשקל כולל האריזה, משקל נטו הוא המשקל של המוצר עצמו (הוא החלק המביא תועלת לצרכן), ומשקל טרה הוא משקל האריזה. בקופסאות שימורים, המשקל טרה כולל גם את הנוזל שבתוכו נמצא המזון המשומר, כך שהמשקל נטו הוא משקל המזון הנאכל. משקל נטו קרוי גם משקל נקי.
בכלי רכב, המשקל ברוטו הוא משקלו העצמי של הרכב והמשא שהוא נושא, המשקל נטו הוא משקלו של המשא בלבד (הוא החלק המביא תועלת לצרכן), והמשקל טרה הוא משקלו של כלי הרכב.
שכר ברוטו הוא השכר הכולל שמשלם המעביד. שכר נטו הוא השכר המגיע לכיסו של העובד, לאחר שמהשכר ברוטו נוכו ניכויים שעל המעביד לנכות, כגון מס הכנסה ודמי ביטוח לאומי.
בהשקעת כסף בשוק ההון, התשואה ברוטו היא התשואה שהושגה בהשקעה זו, והתשואה נטו היא זו שהגיעה לכיסו של המשקיע, לאחר ניכוי מסים, עמלות ודמי ניהול.
בנדל"ן מתקיימת הבחנה בין שטח ברוטו לשטח נטו. שטח נטו הוא השטח שנמצא בין קירותיה ומשמש את דייריה. בשטח ברוטו נכלל בנוסף חלקה של הדירה ברכוש המשותף, כגון חדר מדרגות, לובי ומקלט. קבלני בניין נוהגים לציין שטח ברוטו בתיאור הדירה שהם מוכרים, אך הקונה מתעניין יותר בשטח נטו.[1]
בניהול קופת גמל, הצבירה נטו של הקופה בתקופה מסוימת היא סך כל הסכומים שהופקדו בקופה בתקופה זו, פחות סך כל הסכומים שנמשכו ממנה.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "משקל נקי"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*