מצית יוקרתי

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: מצית יוקרתי.
זוהי הגדרה בת 11 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: זיפו .

קצת על זיפו:
זיפו (באנגלית: Zippo) הוא מצית מתכתי, ניתן למילוי, מתוצרת חברת "Zippo Manufacturing Company" מארצות הברית. אלפי עיצובים של המצית הופצו מאז הומצא. מצית זה מהווה מקור לחיקוי בכל המדינות בהן הוא נמכר וחיקויים וזיופים שלו נפוצים בחנויות ברחבי הגלובוס. רבים רואים בו מוצר אספנות.
החברה ידועה באחריותה לכל החיים למוצר שלה. החברה מציעה לתקן או להחליף כל מצית זיפו שהתקלקל ללא חשיבות לשאלה לפני כמה שנים הוא יוצר או כמה אנשים השתמשו בו. החלק היחיד לו אין אחריות הוא הגימור מצידו החיצוני של המצית.
מציתי זיפו ידועים בהיותם "חסיני רוח" בזכות העיצוב המיוחד של מגן הרוח והיכולת להפיק להבה חזקה בהתאם. מגן הרוח הוא גדול (יחסית לגודל הלהבה) ומתכתי עם חורים קטנים. הדרך הנכונה לכבותו היא בעזרת סגירת המכסה הקוטע את אספקת החמצן. הסגירה אינה קוטעת את אספקת הדלק. בניגוד למצתים אחרים, ייחודו בכך שהוא פועל בעזרת פתיל. הפתיחה המהירה של המצית, יחד עם הקליק שנשמע מפעילה את הפתיל המשחרר את הדלק וגלגל השיניים יוצר ניצוץ כמו במצתים אחרים. על מנת למנוע בזבוז דלק נהוג להחזיק את מצית הזיפו עם מכסה סגור כשהוא לא בשימוש.
המחיר למצתים מתחיל בדולרים בודדים ועשוי להגיע לאלפי דולרים. הפערים הגדולים במחיר תלויים בחומרים ממנו עשוי המצית ובשאלה כמה נדיר הוא. לפי הכתוב במהדורת 2003 של המגזין האמריקאי IUP Magazine, בשנת 2001 נמכר בטוקיו בעסקה של אספנים מצית אחד, ששנת הייצור שלו היא 1933, ב-$18,000. בשנת 2002 קנתה החברה המייצרת מצית אחד ב-$12,000 לאוסף הפרטי שלה. בשנת 2007, בחגיגות יום השנה ה-75 להקמת החברה נמכר מצית משנת 1933 במחיר $37,000. בחברה המודרנית מהווה המצית סמל סטאטוס בזכות מחירו היקר ואיכותו.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "מצית יוקרתי"

השאר תגובה