מציפורי השיר

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: מציפורי השיר.
זוהי הגדרה בת 12 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: עורבני, חוגה, מיינה, דרור .

קצת על עורבני:
עורבני הוא שם בעברית של קבוצת ציפורי שיר ממשפחת העורביים הכוללים לפחות שני סוגים מבחינה מדעית: Garrulus‏[1] ו-Cyanocitta‏[2], כאשר השם האנגלי המקביל Jay מתייחס לעשרה סוגים מדעיים כולל שני המוזכרים לעיל‏[3].
ערך זה מתייחס לסוג המדעי Garrulus שהוא הסוג של ציפור שיר ממשפחת העורביים הנפוץ בעולם הישן. בניגוד לרוב המינים במשפחה זו, העורבני אינו שחור אלא צבעוני – המינים שונים מאוד בצבעיהם, אך הם מאופיינים בשת לבן. פירוש השם המדעי Garrulus הוא "צווחן" ו"פטפטן".
העורבני שוכן עצים הוא מעדיף לקנן בהסתעפות של שני ענפים ולחיות בתחומי יישובים קרוב למגורי אנשים. בהתאם לכך, כושר תעופתו מוגבל והוא יכול בעיקר לנתר מעץ לעץ.
העורבני, ככל בני משפחת העורביים, הוא אוכל כל, אך חובב במיוחד פירות ובלוטי אלון. כמו כן, הוא נוהג לחמוס קינים של ציפורי שיר אחרות, ולכן אלו נוהגות לתקוף אותו.
אפשר לזהותו לפי הכתם בכחול הזוהר בכנפיו. הוא נפוץ בחבל הים התיכוני. בישראל נפוץ תת-המין עורבני שחור כיפה הוא נפוץ מהצפון ועד לצפון הנגב.
שני בני הזוג דוגרים במשך 16 יום על ארבע עד שש ביצים בצבע טורקיז מנומר שמטילה הנקבה, ומאכילים את הצאצאים עד ליציאתם מהקן בגיל שלושה חודשים.
לעורבני קול צורמני ייחודי אך הוא יכול לחקות קולות מצוין, הוא מסוגל לחקות ציוצים של ציפורים שונות, בכי של ילד, יללות חתולים, צלצול טלפונים וחריקת דלתות.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "מציפורי השיר"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*