מלך ומצביא מוקדוני

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: מלך ומצביא מוקדוני.
זוהי הגדרה בת 18 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: אלכסנדר הגדול .

קצת מידע רנדומלי על הביטוי "אלכסנדר הגדול ":
אלכסנדר הגדול (ביוונית: Αλέξανδρος ο Μέγας), הידוע בעברית גם כ"אלכסנדר מוקדון" (ככל הנראה 21 ביולי 356 לפנה"ס‏[3] – 10 ביוני או 11 ביוני 323 לפנה"ס), היה מלך מוקדון. אלכסנדר הוא אחד מגדולי המצביאים והמדינאים של העת העתיקה‏[4]. כיבושיו הנרחבים כללו את ערי המדינה של יוון העתיקה, כל שטחה של האימפריה הפרסית, מספר אזורים במרכז אסיה ואף חלקים מתת היבשת ההודית.‏[5]
פעמים רבות מתואר אלכסנדר כגבר אתלטי ויפה תואר, אולם ככל הנראה שזורים בתיאורו דברי חנופה. כבר במהלך חייו נחשב לאל ורבים, במיוחד במצרים, סגדו לו, אם כי לוחמיו היוונים סירבו בתוקף להשתחוות לו. אישיותו והישגיו של אלכסנדר שימשו מופת לאישים מפורסמים רבים לאורך ההיסטוריה, שאחד מהבולטים בהם הוא יוליוס קיסר. השפעתו של אלכסנדר על ההיסטוריה האנושית רבה, אף שמת בגיל צעיר.
כיבושיו הנרחבים פתחו עידן חדש בתולדות האנושות, התקופה ההלניסטית. חזונו של אלכסנדר שכלל שילוב המזרח עם המערב, שילוב תרבות, דת, מנהגים וקשרי משפחה בא לידי ביטוי בתרבות ההלניסטית שמיזגה את יסודותיה של תרבות יוון העתיקה עם תרבויות בני המקום. השפעותיה האמנותיות, הפילוסופיות והאחרות של התרבות ההלניסטית ניכרות עד עצם היום הזה.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "מלך ומצביא מוקדוני"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*