מלאך

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: שליח, בלדר, אראל, שרף, כרוב .

מידע רנדומלי על הביטוי "שליח":

שליח הוא אדם שתפקידו להעביר הודעות, מכתבים או חבילות באופן אישי, תוך שהוא עובר באופן פיזי מהשולח אל המקבל. השימוש בשליחים היה נפוץ בעת העתיקה ובימי הביניים (אז כונו גם 'רצים') ודעך עם התפתחות מערכות דואר מסודרות. התפתחות דרכים להעברה אלקטרונית של מידע (טלקס, פקס, דואר אלקטרוני) צמצמה אף היא את הצורך בשליחים עם זאת, שרותי שליחים מופעלים גם היום כאשר יש צורך לשלוח חבילות או מסמכים חשובים במהירות.

שליח מפורסם מהעת העתיקה מתואר באגדה על פידיפידס, שרץ ממרתון עד אתונה כדי לבשר על ניצחון היוונים בקרב מרתון. ריצת המרתון מאזכרת אגדה זו.

בעבר היו מודיעים על קידוש החודש למקומות רחוקים על ידי שליחים. לשליחים אלו הייתה חשיבות רבה בכך שקביעת החגים הייתה על פיהם.

שליחויות הוא שירות לאנשים פרטיים וחברות על מנת להעביר מכתב או חבילה ממיקום א' למיקום ב' על פי עלויות שונות בהתאם למהירות העברת החבילה או המכתב בשיקלול משקל ואופי החבילה.

היתרון בשכירת חברה לצורך שירותי שליחויות הוא במקצועיות וניסיון החברה בהעברת החבילה בצורה הטובה ביותר.

שליח בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "בלדר":

קטגוריה זו כוללת את הקצרמרים בנושא מיתולוגיה.

הדפים בקטגוריה זו מכילים את התבנית {{קצרמר}} עם הפרמטר "מיתולוגיה":

↑  •  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z  •  0-9

דף קטגוריה זה כולל את 200 הדפים הבאים, מתוך 239 בקטגוריה כולה. (לתצוגת עץ)

בלדר בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "אראל":

ארִאַל (באנגלית: Areal) הוא כל התחום הגאוגרפי שבו חי טקסון מסוים; או סך כל המקומות בהם נמצא הטקסון באופן טבעי.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אראל מקוטע (אנגלית: Disjunct Areal) הוא אראל שאינו רציף, כלומר, אראל שבתוכו יש שטחים גדולים מאוד בהם לא נוכחים בכלל פרטים של הטקסון המדובר או אראל שבו יש אוכלוסיות של הטקסון המבודדות זו מזו בידוד רבייתי. לאורגניזמים שחיים באיים יש לעתים קרובות אראל מקוטע. אראל מקוטע נוצר בדרך כלל בגלל התפוצה הגאוגרפית של בית הגידול או בגלל שינויים במבנה הגאוגרפי של האראל (למשל נדידת יבשות) או בתנאים הפיזיים בתחום האראל (למשל תקופות קרחוניות), בטווח זמנים בקנה מידה גאולוגי. דוגמה למין בעל אראל מקוטע היא השיטה המלבינה, אשר חוקרים מאמינים כי זרעיה צפו והגיעו לארץ ישראל דרך הנילוס הקדום.

אראל בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "שרף":

גומי הוא פולימר אלסטי המורכב מתת יחידות של איזופרן ומכיל גם כמות קטנה של חלבונים, שומנים, סוכרים ומינרלים. גומי טבעי מיוצר משרף של עצים טרופיים שונים ומספר צמחים נוספים. ראיות ראשונות לשימוש בגומי טבעי נמצאו בחפירות ארכאולוגיות במרכז אמריקה ודרום מקסיקו ומתוארכות לתקופה של 1500 לפנה"ס. לגומי טבעי שימושים רבים בתחום תעשיית הרכב, המכשור הרפואי, תעשיות איטום ובידוד ותעשיות רבות נוספות, והוא מהווה חומר גלם חשוב ביותר. גומי טבעי הוא בין מוצרי היצוא של תאילנד, ניגריה, אינדונזיה, קמרון ומקומות שונים על גדות האמזונאס. הגומי מסמל גמישות והשימוש במונח גומי מתייחס גם לאדם גמיש (איש גומי, נערת גומי) בגלל גמישותו.

גומי טבעי מיוצר בכ-7,500 מיני צמחים המשתייכים לכ-300 סוגים ושמונה משפחות. המוהל החלבי הנובע מפצעים בצמחים ממשפחת החלבלוביים, התותיים, ההרדופיים, המורכבים, האסקלפיים והפרגיים הוא למעשה צֶמֶג (לטקס) – תרחיף של חלקיקי גומי בתמיסה מימית. התפקיד הביולוגי של צמג בצמח אינו לגמרי ברור, אך חוקרים סבורים שהוא משמש כחומר קרישה בפצעים כדי למנוע חדירה של חרקים אל תוך רקמת השיפה של הצמח. מתוך מגוון הצמחים המייצרים צמג רק מעטים שימשו במהלך ההיסטוריה להפקה של גומי טבעי, כאשר המקור העיקרי להפקת גומי מהמאה התשע עשרה ואילך הוא עץ הגומי הוואה ברזילאית Hevea brasiliens. מקורות נוספים להפקת גומי הם העץ פיקוס הגומי Ficus elastica, עץ הגוטה-פרצ'ה, צמח הגואיול Parthenium argentatum וצמח השינן הרוסי Taraxacum koksaghyz.

שרף בויקיפדיה

מידע רנדומלי על הביטוי "כרוב ":

קטגוריה זו כוללת את קטגוריית המשנה הבאה בלבד. (לתצוגת עץ)

דף קטגוריה זה כולל את 40 הדפים הבאים, מתוך 40 בקטגוריה כולה. (לתצוגת עץ)

כרוב בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "מלאך"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*