מכלי העבודה

מכלי העבודה
הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: מכלי העבודה.
זוהי הגדרה בת 11 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: פטיש, מברג, מסור .

קצת על כלי עבודה:
כלי הוא מכשיר טכנולוגי שנבנה על פי רוב על ידי בני אדם, כדי למלא מטרה מסוימת. כל חפץ המתאים להגדרה זו הוא כלי, גם אם אינו חשמלי או אלקטרוני. כיסא, שולחן או אף קיסם שיניים, הם דוגמאות לכלים.
בעבר, פילוסופים האמינו שרק בני האדם משתמשים בכלים, והגדירו את המין האנושי כ"חיות המשתמשות בכלים". מאוחר יותר התגלה, כי גם שימפנזות ובעלי חיים נוספים משתמשים בכלים – בעיקר יונקים, אך גם ציפורים (כמו העורב) אנתרופולוגים רבים מאמינים כי השימוש בכלים היה צעד חשוב ואף הכרחי בהתפתחות המין האנושי.
כלי משמש בדרך כלל באופן רב-פעמי למטרה לה נועד אולם קיים גם כלי חד-פעמי שמיועד למטרות מסוימות.
בהלכה קיימת התייחסות מפורטת וארוכה במסכת כלים בדיני טומאתם.
נלקח מויקיפדיה

פטיש:
פטיש הוא כלי עבודה המשמש להכות/לדפוק מוצק לתוך חומר אחר (לרוב קיר מעץ או מאבן) או לעיוות/שבירת צורתו של גוף מוצק. הפטיש בנוי מידית באורך משתנה (העשויה בדרך כלל מעץ) שבראשה ראש כבד ממתכת (בדרך כלל ברזל). המשתמש בפטיש אוחז בידית בקצה אחד ומכה בקצהו השני הכבד.
הפטישים באים בגדלים שונים, החל מפטיש קטן השוקל גרמים אחדים המיועד לעבודה עדינה, עד פטישים גדולים וכבדים השוקלים מאות ק"ג. לבעלי מלאכה ועיסוקים שונים פטישים מיוחדים: החל בפטיש קצר, אך כבד עבור הנפח, וכלה בפטיש דו-ידני גדול ("קורנס") המיועד לפורר אבנים ולנעוץ יתדות באדמה טרשית.
הפטיש הוא אחד מהכלים הקדומים ביותר שהמציא האדם. עוד בתקופה הפרה-היסטורית השתמש האדם הקדמון באבנים על מנת לרסק דברים ומזון, ומאוחר יותר אף חיבר את האבנים לראש מקל. ההתפתחות הגדולה בעיצוב הפטיש באה עם גילוי המתכות, ובייחוד הברזל.
נלקח מויקיפדיה

מסור:
מסור (ניתן גם לכתוב משור) הוא כלי עבודה אשר באמצעותו חותכים עץ וחומרים אחרים. המסור בנוי מלהב משונן וידית. בנוסף, קיימים סוגים שונים של מסורים, כגון מסורים עם שתי ידיות, אחת בכל צד של הלהב, ומסורים חשמליים הפועלים על חשמל, קיטור, לחץ מים ומקורות כוח אחרים.
בימינו, שיני המסור המודרני בנוים ומסודרים לפי החומר אותו המסור מיועד לחתוך.
נלקח מויקיפדיה

מברג:
מברג הוא כלי שתפקידו להדק, לשחרר, להחדיר או להוציא ברגים.
המברג מורכב מראש או קצה שמותאם בצורתו לראש בורג וממנגנון שמאפשר ליישם מומנט כוח שיסובב את קצה המברג. מברג יד טיפוסי מורכב מידית אחיזה גלילית המעוצבת על מנת להתאים לאחיזת יד האדם וממוט צירי המחובר שקצהו מותאם לסוג מסוים של ברגים. הגדלת קוטר הידית מגדילה את מומנט הכוח המופעל על קצה המברג ועל הבורג. ברוב סוגי הברגים נדרשת הפעלת כח בכוון אנכי הנלווה לכח הסיבוב זאת במטרה להדק את קצה המברג אל קצה הבורג ומניעת החלקתו החוצה. מברג רגיל מסתובב בכוח הידיים אולם ישנם גם מברגים המסתובבים בעזרת מנוע חשמלי (מברגה חשמלית) או מנוע אחר. ראשי מברגים מיוצרים במגוון סוגים:
מברג רגיל – שקצהו להב שטוח.
מברג פיליפס – שקצהו קונוס ושעליו צלעות דמויי צלב.
מברג אלן ("הקס", קיצור של Hexagon) – שקצהו דמוי מנסרה משושה.
מברג כוכב ("טורקס") – שקצהו דמוי כוכב נקרא #T כאשר # נע בין 20-5.
מברג משולש – נדיר יחסית ונמצא במכשירי חשמל זולים כדי למנוע את פתיחתם על ידי משתמש ביתי.
נלקח מויקיפדיה