מי שיש לו וסלים

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: מי שיש לו וסלים.
זוהי הגדרה בת 15 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: פיאודל .

קצת על סניור:
סניור (מלטינית, senior) היה כינוי לאדון פיאודלי, בעל דרג אצולה שלו חזקה על נחלה כלשהי בה עבדו וחיו צמיתים (סניוריה). הצמיתים היו חייבים בשבועת אמונים לאדון, "שומר הלחם". הסניור היה זכאי להוריש את רכושו, אף שלהלכה היה זה עדיין רכושו של המלך, והיו כבולים בשבועת אמונים (הומגיום) למלך. תואר זה הוא התואר המקביל ללורד באנגליה.
המונח סניור התגלגל כמורשת של הפיאודליזם ומתייחס היום בדרך כלל לכל סוג של בעל מעלה או פשוט כפנייה של כבוד בין בני אדם, כנהוג בגרמנית (herr), באיטלקית (Signore) ובספרדית (Señor). בשפות אחרות, כמו באנגלית (Lord) מבטא השם עדיין יחסי מעמד או כפיפות.
לסניור היו הכנסות קבועות שהתבססו על אחוז מיבולם של הצמיתים, על יכולתו לחייב את הצמיתים להקדיש חלק מזמנם לעיבוד אדמותיו הוא (הדמסנה), ועל רווחי טחנת הקמח, בית הבד, בית היין, הנפחיה, וכו', אם אלו פעלו בשטח האחוזה. הכנסות נוספות הגיעו לסניור, בחלק מהמקרים, גם מחכירת משנה של האדמה על–ידי אדונים אחרים או על–ידי וסאלים שלו עצמו.
הזכויות הפיאודליות של הסניור היו, לעתים קרובות, לא רק על רכושם אלא במידה מסוימת גם על גופם של הצמיתים. הסניור היה מבחינה משפטית אפוטרופוס נוסף על הקטינים בשטחו, והייתה לו זכות וטו או התערבות באופן גידולם, מעבר החוצה מהאחוזה, נישואים, וכדומה. בספרדית, סניור (Señor) הוא כינוי כבוד לריבון עולם, אלוהים.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "מי שיש לו וסלים"

השאר תגובה