מטוס קרב

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: מטוס קרב.
זוהי הגדרה בת 8 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: מיג, מירז, חמקן .

קצת על מטוסי קרב:
מטוס קרב הוא מטוס שתוכנן במטרה להשתתף באופן פעיל בלחימה על היבטיה השונים – בעיקר ביירוט מטוסי אויב ובתקיפת מטרות קרקעיות.
מטוסי קרב הם לרוב מהירים מאוד ונושאים חימוש מגוון, החל ממקלעים וכלה בטילים מסוגים שונים. במטוסי הקרב המודרניים משולבות טכנולוגיות מתקדמות כמו מערכות הפעלת נשק מתקדמות, טילים מונחים, מערכת ניווט הכוללת מכ"ם, מערכת לראיית לילה, מערכות לגילוי מטוסי אויב והתראות נעילה ומערכות שיבוש שונות.
מחירו של מטוס קרב מודרני מגיע לעשרות מיליוני דולרים. הוא נחשב לאחד מכלי הנשק החזקים ביותר בשדה הקרב בזכות ניידותו ועוצמת האש הגדולה שלו. באסטרטגיה הצבאית המודרנית מקובל לנסות להגיע ל"עליונות אווירית" בראשיתה של מערכה מול צבא סדיר, דבר המקנה יתרון טקטי ואסטרטגי שיש בו כדי להכריע את המערכה. עם זאת, בלחימה מול ארגוני גרילה בעלי חתימה נמוכה יש חשיבות פחותה לעליונות אווירית.
סוגים עיקריים של מטוסי קרב:
מטוס יֵרוט – מטוס קרב זריז ובעל יכולת תמרון מצוינת, שעיקר ייעודו הוא השגת עליונות אווירית ויירוט מטוסי הקרב של האויב. במטוסים אמריקנים ציון הדגם של מטוס ירוט הוא F, קיצור של Fighter.
מטוס תקיפה – מטוס קרב שעיקר ייעודו הוא תקיפת מטרות קרקע, או סיוע לכוחות קרקעיים. במטוסים אמריקנים ציון הדגם של מטוס תקיפה הוא A, קיצור של Attack.
מפציץ – מטוס קרב כבד וגדול, בעל יכולת נשיאת חימוש גדולה ביותר (הרבה יותר ממטוס קרב או מטוס תקיפה רגילים), שעיקר ייעודו הוא ביצוע הפצצות מסיביות מגובה רב. במטוסים אמריקנים ציון הדגם של מפציץ הוא B, קיצור של Bomber.
למרות החלוקה הנ"ל, רוב מטוסי הקרב המודרניים הם רב-משימתיים, ויכולים לשמש הן כמטוסי ירוט והן כמטוסי תקיפה, בהתאם לצורך.
נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "מטוס קרב"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*