מחלקי היממה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: מחלקי היממה.
זוהי הגדרה בת 11 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: ערב, ליל, בוקר, לילה, צהריים .

קצת על יממה:
יממה היא יחידת זמן שאורכה נקבע על פי הזמן שמופע השמש עושה מחזור אחד בשמים (סיבוב אחד שלם). מחזוריות מופע השמש נגרם על ידי סיבוב כדור הארץ סביב צירו, ומושפע מעט מסיבוב כדור הארץ סביב השמש (זמן זה נקרא גם יום).
היממה מורכבת מ-24 שעות שהן 1,440 דקות, שהן 86,400 שניות. בשנת שמש אחת יש כ-365.2422 יממות, שהן 365 יממות, 5 שעות, 48 דקות ו-46.08 שניות.
בהגדרתה של היממה ניתן להבחין שזו יחידת זמן טבעית (להבדיל משעה, למשל, שהיא יחידת זמן מלאכותית).
האסטרונומים מבדילים בין יממת כוכבים ובין יממת חמה.
בנוסף לשימוש המונח בהקשר ליממת כדור הארץ, האסטרונומים משתמשים במונח זה גם לציון זמנים אסטרונומיים אחרים, למשל, אורך היממה של כוכבי לכת אחרים במערכת השמש. לרוב משתמשים ביחידת המידה "יממת כדור הארץ" לציון אורכן של יממות אלה.
יממת כוכבים
יממת כוכבים היא הזמן שבמהלכו כדור הארץ עושה סיבוב מלא סביב צירו ומגיע לאותו מצב ביחס לכוכבי השבת, שבו הוא היה לפני תחילת הסיבוב. יממת כוכבים אורכת כ-23 שעות, 56 דקות ו-4 שניות.
יממת חמה
יממת חמה (אמיתית) היא הזמן שבמהלכו כדור הארץ עושה סיבוב מלא ומגיע לאותו מצב ביחס לשמש, שבו הוא היה לפני תחילת הסיבוב. אורך יממת החמה משתנה בטווח של 32 דקות, באופן מחזורי לאורך השנה.
הסיבה להבדל בין יממת החמה ליממת הכוכבים היא תנועת כדור הארץ סביב השמש: בכל יממה היחס בין כדור הארץ לשמש משתנה, בנוסף לסיבובו סביב עצמו. במלוא שנה אחת, כדור הארץ השלים סיבוב אחד סביב השמש, דבר שאנו רואים בו מחזור אחד של מופע השמש. כך, בכל יממה כדור הארץ משלים 1/365~ סיבוב סביב השמש, אך הדבר נעשה בכיוון ההפוך (השמש בשמיים כאילו נעה מזרחה במקום מערבה). תנועה זו גורמת להארכת יממת החמה הממוצעת, מ-23 שעות, 56 דקות ו-4 שניות ל-24 שעות שלמות. השינוי באורך יממת החמה האמיתית במשך השנה נובע מכך שהמהירות הזוויתית של כדור הארץ, במסלולו האליפטי סביב השמש אינה קבועה, ומסיבות נוספות.
"יממה", ללא תאור נוסף, היא יממת חמה ממוצעת.
נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "מחלקי היממה"

השאר תגובה