מומחה במתן הכוונה לנישומים

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: מומחה במתן הכוונה לנישומים.
זוהי הגדרה בת 26 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: יועץ מס .

קצת מידע רנדומלי על הביטוי "יועץ מס ":
יועץ מס הוא אדם העוסק במתן ייעוץ בנושאי מסים, ובפרט מסייע במילוי דו"חות שיש להגיש לרשויות המס ובייצוג של נישומים בפני רשויות המס.
פעילותם של יועצי מס בישראל מוסדרת בפקודת מס הכנסה. בשנת 1996 נוסף לפקודה 236 ב1(ב), שבו נאמר: "אדם שאינו רשום בפנקס יועצי המס לפי פקודה זו, לא יעשה פעולה של יועץ מס, לא יתחזה ליועץ מס, ולא ישתמש בכל תואר או כינוי העשויים ליצור רושם שהוא יועץ מס". בפסק דין של בית משפט השלום בתל אביב (ת"פ 4696/01) קבע השופט דוד רוזן כי מי שאינו רשום בפנקס יועצי המס אינו רשאי לייצג נישומים, אך האיסור על אדם להיקרא יועץ מס ולתת ייעוץ מס עומד בסתירה לחוק יסוד: חופש העיסוק ובטל מעיקרו. פסק דין זה מהווה מקרה נדיר, וכפי הנראה יחיד, בו בוטל סעיף חוק בבית משפט שלום, ובדרך כלל שוכחים למנות אותו ברשימת המקרים בהם ביטל בית המשפט חוק של הכנסת. בהערת אגב בערעור שהוגש על פסק הדין (ע"פ (ת"א) 70597/04) מתחה השופטת יהודית שיצר ביקורת על ביטולו של הסעיף. לדבריה: "טוב היה עושה בית משפט קמא אילו נקט במידה רבה יותר של איפוק שיפוטי בעניין בטלות סעיף 236ב1(ב)".
בעקבות פסק הדין בבית משפט השלום נחקק "חוק הסדרת העיסוק בייצוג על ידי יועצי מס, התשס"ה-2005", שבו הודגשה החשיבות של הגבלת העיסוק בייעוץ מס למורשים בלבד. יועצי המס, העומדים בתנאים הקבועים בחוק, רשאים לייצג נישומים במוסדות רשות המסים בישראל ובמשרדי המוסד לביטוח לאומי. יועץ מס מייצג הוא מי שרשום בפנקס יועצי המס המייצגים ויש לו רישיון בר תוקף.
מרבית יועצי המס מאוגדים ב"לשכת חשבונאים יועצי מס" ומשרתים את קהל הנישומים בכל הנושאים הקשורים במוסדות המס. משרדי ייעוץ מס נותנים בין היתר שרות של ייעוץ כלכלי, החזרי מס לשכירים, תיאומי מס, ניהול חשבונות, חישובי שכר, עריכת והגשת דוחות שנתיים והצהרות הון, פתיחת תיקים במוסדות המס וייעוץ בענייניי מסים.

נלקח מויקיפדיה


הגב ראשון על ההגדרה "מומחה במתן הכוונה לנישומים"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*