לגלוג ובוז

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: לגלוג ובוז.
זוהי הגדרה בת 10 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: לעג .

קצת על לגלוג ובוז:
בוז הוא הבעת יחס של אי-שביעות רצון, זלזול ולעג כלפי האחר, אליו נלווים לעתים הבעות פנים וביטויי לשון מזלזלים כגון קללות למיניהן.
הבוז עשוי לנבוע מאכזבת האחר בשעת לחץ או כעס על אדם כלשהו, אם מוצדק או לא מוצדק; מרגשי נחיתות; מפגיעה עזה של אדם או קבוצה; ומתפיסות שליליות כלפי אותו אדם או דבר מה הקשור בו. הבוז עלול להתעורר כלפי הזר והאחר, שהתנהגותו לא מובנת, מוזרה ואף מפחידה.
הבוז עשוי להיות קשור בדעות קדומות, קנאות והוקעה כלפי אדם או בקבוצת אנשים, כמו בתופעת הגזענות. לעתים עלול הבוז להקצין ולהתבטא באופן תוקפני ואלים.
הבוז נחשב לרגש המנוגד לאהבה או לידידות. רגשות קרובים לרגש הבוז הם רגשות כמו תיעוב ושנאה.
בדת ובתרבות נחשב הבוז לרגש שלילי, שממיט אסון על בעליו. בדתות מסוימות הבוז אף נחשב לחטא. משטרים דיקטטורים מבססים את שלטונם בין השאר על תעמולת הבוז כנגד אויב חיצוני, שמאפשרת לתעל את הזעם הציבורי על השלטון הכושל הרחק מהעריץ והחוצה.
בקולוסיאום שברומא, הקהל נהג לצעוק "בוז!", כשרצה להביע אי-סיפוק מהמופע של הגלדיאטור, ופעולה זו עשויה הייתה להביא להחלטה של הקיסר להרוג את הגלדיאטור. בעקבות זאת הפכה קריאת הבוז לנפוצה במיוחד לציון אי שביעות רצון בתחרויות ספורטיביות ובאירועי תרבות פומביים כגון תיאטרון.
נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "לגלוג ובוז"

השאר תגובה