כלי חקלאי

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: כלי חקלאי.
זוהי הגדרה בת 9 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: חרמש .

קצת על חרמש:
חרמש הוא כלי חקלאי המשמש לכיסוח של דשא או קצירה של יבול. הוא מורכב מלהב מעוקל המותקן על מוט ארוך (כ-170 ס"מ) מעץ, מתכת או פלסטיק ושתי ידיות אחיזה אנכיות בסופו ואמצעו של המוט. את הידית בסופו של המוט ניתן להסיר, אך הידית האמצעית היא רכיב הכרחי המשמש לשליטה על מיקום הלהב. בצידו השני של המוט ישנו להב ארוך (כ-60 עד 80 ס"מ) ומעוקל המורכב אנכית למוט.
החרמש משמש לקצירת יבול ועשבים נמוכים, ולכן ידית האחיזה שלו היא מוט ארוך, על מנת שהאיכר יוכל לעבוד בעמידה. אופן השימוש בחרמש הוא כדלקמן: החרמש מוחזק בידיותיו כך שהלהב בערך מקביל לקרקע ומפעילים אותו על ידי הזזת הזרועות מצד לצד. כאשר מפעילים את החרמש בצורה הנכונה, הלהב עושה תנועות טאטוא רחבות. החרמש הופיע באירופה במהלך המאות ה-12 וה-13. בתחילה שימש בעיקר לכיסוח דשא אולם במאה ה-16 החליף את המגל בקצירת יבול. בעולם המודרני הוחלף החרמש במכסחות דשא ממונעות וקומביין אוטומטי (בעברית: "מקצרה משולבת" או "קצרדש עצמונע") אך החרמש עדיין הכרחי עבור חקלאים במדינות העולם השלישי ובשטחים הרריים.
אם הלהב של החרמש מוזז כך שיהיה זקוף למוט, ניתן להשתמש בו ככלי נשק הדומה לחנית הקדומה, נשק זה נקרא "פכארד". האיכרים הפולנים הרבו לעשות זאת במאות ה-18 וה-19. בחרמש ניתן להשתמש גם בצורתו, ללא שינוי, כנשק המשסף וחותך. החרמש בתור נשק הוא מסורבל לתפעול אך קטלני כי קשה לצפות את מסלול תנועת הלהב.
החרמש, בנוסף להיותו כלי חקלאי, משמש ככלי נשק סמלי של דמויות מיתולוגיות כגון מלאך המוות, הקוצר הקודר (The Grim Reaper) ואבא זמן. החרמש מתקשר בסמליות לזמן ומוות, שכן חיי האדם משולים לקנה חיטה הנע ברוח ומחכה עד שיבוא הקוצר ויגדע את חייו.
החרמש גם מופיע בסמלם של ערים רבות, בעיקר כאלה המתבססות על חקלאות וגידולי דגן.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "כלי חקלאי"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*